رتبه شهرستان‎های بوشهر در جذب مسافر نوروزی به روایت مدیرکل میراث فرهنگی

دالکی خبر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر می گوید: ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شب اقامت در تعطیلات نوروزی استان ثبت شد.

به گزارش دالکی خبر؛ اسماعیل سجادی‌منش افزود: براساس آخرین آمار از ابتدای تعطیلات نوروزی تا ۱۳ فروردین، ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شب اقامت در استان داشتیم که شهرستان‌های گناوه، بوشهر، دیلم، کنگان و تنگستان به ترتیب جایگاه اول تا پنجم را در جذب گردشگر داشته‌اند.

وی گفت: پایش‌ها نشان می‌دهد پراکنش ورود گردشگر را بر خلاف سال‌های قبل در همه شهرستان‌های استان داشته‌ایم و فاصله جذب گردشگر نیز در بین شهرستان‌ها زیاد نیست و حتی مسافران به روستا‌های استان هم سفر داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه ۶۰۰ هزار نفر از مسافران نوروزی از ظرفیت گردشگری دریایی استفاده کرده‌اند، افزود: ۱۰ موتور لنج، یک کشتی و ۵۰۰ قایق در استان برای گردشگران اختصاص داده شده بود.

وی عنوان کرد: ۴۴ هزار و ۵۵۷ نفر آمار ورود گردشگران به اقامتگاه‌های بومگردی استان بوده است.

سجادی‌منش گفت: در مجموع ورود مسافران به استان نسبت‌به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد کاهش داشته که با توجه به تعطیلاتی که در هفته‌های آینده داریم انتظار داریم آمار ورود گردشگران افزایش داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروز ۱۵۹ غرفه صنایع دستی به صورت رایگان در اختیار صنعتگران قرار گرفته است، افزود: فروش از غرفه‌های صنایع دستی در تعطیلات نوروز امسال ۴ میلیارد و ۱۶ میلیون تومان بوده است.