تبعیض در حقوق کارمندان استان/ اعتراض نماینده تهران به مدیران بوشهر/ وعده جدید برای افتتاح تقاطع مرکز استان

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 پس از وعده های مکرر و بی سرانجام، عید فطر (دوم اردیبهشت) به عنوان تازه ترین زمان افتتاح تقاطع سردار سلیمانی بوشهر در نظر گرفته شده است. باید دید طلسم وعده ها درباره این پروژه شکسته خواهد شد یا خیر؟

🔽 برای صرفه جویی در مصرف برق، قرار است کارمندان کله سحر به ادارات بروند. وزیر نیرو گفته: براساس مصوبه هیات دولت ساعت کار ادارات از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور سال‌جاری، ۶ بامداد تا ۱۳ خواهد شد. وزارت نیرو پیش بینی کرده با این تصمیم، در ساعت اوج مصرف ناترازی برق و خاموشی رخ ندهد.

🔽 با استناد به جدیدترین صورت‌های مالی سالیانه بانک‌های کشور، مشخص شده دست‌ و دلبازی بانک‌ ها برای اعضای خود همچنان ادامه دارد و وام‌ هایی کلان با نرخ سود و سررسیدهای عجیب ‌و غریب به مدیران خود پرداخت می ‌کنند. بانک های صنعت و معدن، پست بانک، مسکن و تعاون در این خصوص پیشگام هستند!

🔽 پروژه نهضت مسکن در شهرهای استان با چالش تامین آورده متقاضیان مواجه شده است. براساس آخرین گزارش های اعلامی، ۴۵ درصد واجدین شرایط اقدام به پرداخت آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی کرده اند و مابقی برای تامین نقدینگی با مشکل مواجه اند یا بر سر نتیجه این طرح تردید دارند.

🔽 تولید فیلم “مردان نادر” با موضوع زندگی سردار شهید نادر مهدوی قرار است با تیم جدید در بوشهر آغاز شود. کارگردان این اثر نیز محمدحسین لطیفی تعیین شده است. طی سالیان گذشته چندین بار صداوسیمای بوشهر درخصوص پیش تولید این فیلم اطلاع رسانی کرده بود، اما بی نتیجه بود و حالا بنیاد شهید متولی آن شده است.

🔽 سرپرست استاندارد و تحقیقات صنعتی بوشهر وعده داده: نمایندگی اداره استاندارد در دشتستان طی سالجاری افتتاح خواهد شد.

🔽 نماینده تهران در مجلس پیرامون برخی اتفاقات در پارس جنوبی در اواخر سال گذشته تذکر داد. روح‌الله ایزدخواه در تذکری به رئیس جمهور و وزرای اطلاعات و کشور خواستار «رسیدگی به برخورد ناموجه شورای تأمین استان بوشهر با نمایندگان انجمن‌های صنفی کارگران عسلویه» شده است.

🔽 با گذشت حدود ۶ ماه از وعده مسئولان مبنی بر حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی، این گروه می گویند هنوز اقدامی برای بیمه آنها نشده است. از طرفی نرخ بیمه آزاد نیز بالاست و در توان این کارگران نیست، از این رو با مشکلات زیادی مواجه اند.

🔽 شهردار گناوه استیضاح می‌شود. هادی خالقی، رئیس شورای شهر گناوه در اظهارنظری گفته: شهردار گناوه در جلسه ۲۶ فروردین‌ ماه این شورا، با ۷ رأی استیضاح می‌شود.

🔽 برخی دهیاران نسبت به حکم مدیرکل دفتر روستایی استانداری برای انتخاب نماینده دهیاران بدون نظرسنجی از همه آنها یا برگزاری انتخابات گلایه دارند.

🔽 ابراهیم پارسا به عنوان سرپرست اداره کل پزشکی قانونی استان بوشهر منصوب شد. وی همانند مدیرکل قبلی این اداره اهل استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.

🔽 در ادامه روزمرگی اعضای شورای شهر بوشهر، خبری از سرنوشت طرح تحقیق و تفحص از باشگاه شاهین شهرداری نیست. این طرح حدود یکسال پیش با درخواست چهار عضو شورا مصوب و در پاییز امسال نیز اجرایی شده بود. همچنین بوشهر از معدود مراکز استان است که سامانه شفافیت مدیریت شهری در آن اجرایی نشده است.

🔽 شنیده شده است بزودی شعبه بوشهر انجمن دوستی ایران و چین راه اندازی می شود. ریاست این انجمن در کشور برعهده علاءالدین بروجردی رییس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس است.

🔽 در حالی که اواخر سال گذشته مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان از برگزاری اولین نمایشگاه ته لنجی در بندر دلوار طی ایام نوروز خبر داده بود، اما این نمایشگاه به دلیل عدم استقبال برگزار نشد.

🔽 امید روانخواه سرمربی جدید پارس جنوبی جم از آنچه “بستن ۱۰تا۱۵ بازیکن به صورت پکیجی” در این تیم انتقاد کرده و گفته: «یک وبلاگ بسیار اذیت کرد. شما مشاهده کردید چه اتفاقی برای ایران جوان و شاهین بوشهر افتاد. چرا هرکس می‌خواهد کار کند باید از کانال این وبلاگ‌ها بگذرد و بتوانند پکیجی تیم را ببندند. تنها تیمی که در این منطقه وجود دارد جم است و با این رویه این تیم را هم سمت نابودی می‌برند وقتی با آن‌ها هم‌سو نمی‌شوی متاسفانه شروع به زدن می‌کنند تا به سمتشان بروی. هر اتفاقی بیفتد من تا تهش هستم و بحث من با جم قراردادی نیست و دلی است.»

🔽 کارمندان شهرداری بوشهر از دستور جدید درباره کاهش اضافه کار خود گلایه مند بوده و معتقدند در شرایطی که میزان افزایش حقوق نصف نرخ رسمی تورم است، این تصمیم به مشکلات معیشتی آنها دامن می زند.

🔽 با وجود آغاز برداشت گندم در بوشهر، هنوز نرخ خرید تضمینی آن مشخص نشده است. درحالی که ارقامی بین ۱۳ تا ۱۵ هزارتومان مطرح شده، پیشنهاد کشاورزان تعیین نرخی بالای ۲۰ هزار تومان است. به عقیده کارشناسان، نرخ پایین خرید تضمینی گندم باعث قاچاق شدید گندم به مرزهای عراق یا بی انگیزگی کشاورزان برای تولید در سالیان آینده می شود.

🔽  پرداخت نامتوازن در شب عید به کارکنان دولت مشهود بوده است. گویا در شرایطی که پرداخت نشدن حقوق فرهنگیان به مشکلی بزرگ برای کشور در شب عید تبدیل شد و به برکناری وزیر منجر گردید، برخی دستگاه ها علاوه بر حقوق و عیدی، معادل یک حقوق به عنوان پاداش‌ و رفا‌‌هیات به کارکنان خود پرداخت کرده ‌اند. این تفاوت ها به تبعیض میان حقوق بگیران دامن زده است.

🔽 ذست آخر اینکه؛ با رونمایی از سامانه شفافیت مجلس، تاکنون فقط ابراهیم رضایی نماینده دشتستان و غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان در آن مشارکت دارند، ولی از عبدالکریم جمیری و موسی احمدی دو نماینده دیگر استان خبری نیست. البته این سامانه هنوز ناقص است و تنها آرای نمایندگان داوطلب مربوط به هفته آخر سال گذشته را قرار داده است.