زمزمه استعفای عضو شورای شهر/ پشت پرده دستور تغییر ۵ مدیر استانی/ انتصابات استانی در پیش است

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 زمزمه ها از احتمال استعفای یکی از اعضای شورای شهر بوشهر حکایت دارد. گویا وی در حال بررسی شرایط جهت ورود احتمالی به انتخابات مجلس است و درصورت قطعی شدن این موضوع، باید تا خردادماه از عضویت در این شورا کنار برود.

🔽 تقاطع سردار سلیمانی بوشهر در شرایطی قرار است ساعت ۲۱ امشب به بهره برداری برسد که زیرپل همچنان مسدود می ماند. شهرداری وعده افتتاح کامل این پروژه را در هفته آینده داده است.

🔽 ۱۹ صیاد اهل سیراف کنگان که اخیراً از قطر آزاد شده بودند، به خانه برگشتند. این افراد سال گذشته به دلیل ورود به آبهای قطر، توسط گارد دریایی این کشور بازداشت شدند.

🔽 شنیده ها از تغییرات یک یا دو فرماندار و برخی مدیران ستادی استانداری بوشهر در آینده نزدیک حکایت دارد.

🔽 با گذشت قریب دو ماه از اظهارات منصوری معاون اجرایی ریاست جمهوری درباره تغییر ۵ مدیر استانی، هنوز خبری در این خصوص منتشر نشده است. برخی آگاهان سیاسی معتقدند این موضوع پشت پرده سیاسی خاصی داشته و بی ارتباط با چهره هایی که خود را در حد گزینه استانداری بوشهر می دانند نیست. از این رو استاندار بوشهر توانسته تاکنون این ماجرا را مدیریت کرده و تغییرات را منوط با هماهنگی مدیریت استان نماید.

🔽 سه راهی چغادک به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز در انتظار نهایی شدن اجرای میدان یا تقاطع روگذر در این محل می باشد. گویا بخشی از اهالی چغادک اجرای روگذر را به معنای از رونق افتادن این شهر می دانند.

🔽۵۰ درصد تالارهای پذیرایی تعطیل شده‌ اند. گویا اقبال مردم به تالارها کمتر شده و این موضوع باعث تعطیلی و تعدیل نیرو در این مجموعه ها شده است.

🔽 بوشهر جزو یکی از استان هایی می باشد که درصد کارمندان زن و مرد در آن نزدیک است. براساس آمار رسمی، ۴۹ درصد کارمندان استان زن و ۵۱ درصد مرد هستند.

🔽 شورای رقابت به محکومیت اسنپ در پی شکایت شرکت تپسی رای داده است. گویا شرکت اسنپ بر اساس شکایت شرکت تپسی به رویه ضد رقابتی محکوم شده است. گفتنی است شرکت اسنپ که ۹۰ درصد بازار تاکسی اینترنتی کشور را در اختیار دارد، هزار سیم‌کارت خریداری کرده و به عنوان مسافر وارد سامانه شرکت تپسی شده و به اطلاعات تماس راننده‌ها دست پیدا کرده و پس از آن به راننده‌های شرکت تپسی پیشنهاد همکاری با حقوق بالاتری داده است.

🔽 دریافت مالیات بر ارزش افزوده در فست ‌فودهای غیر زنجیره‌ای، کترینگ ‌ها و بیرون ‌برها قانونی نیست. دریافت این مالیات تنها توسط رستوران‌ها و تالارها و فست ‌فودهای زنجیره‌ای قانونی است. با وجود اینکه دریافت وجه «حق سرویس» نیز غیرقانونی است، اما بسیاری از رستوران‌ ها، فست‌ فودی‌ ها و کافه‌ها این وجه اضافی را از مشتریان خود دریافت می‌ کنند.

🔽 گرایش به خرید خانه ‌های چند سال ساخت به جای نوساز افزایش یافته است. گویا تفاوت قیمت باعث شده تا گرایش خریداران به سمت این قبیل خانه ‌ها و سپس تعمیر و تبدیل به احسن آنها افزایش یابد.

🔽دست آخر اینکه حق مسکن کارگران کفاف اجاره دو اتاق در حاشیه شهر را هم نمی ‌دهد. امسال ۹۰۰ هزارتومان به عنوان حق مسکن در فیش حقوقی کارگران پیش بینی شده که این رقم با انتقاد فعالان کارگری مواجه شده است.