احداث باند دوم جاده دالکی – کنارتخته آغاز شد

آغاز عملیات اجرایی ۳۲.۵ کیلومتر راه و بزرگراه در فارس

دالکی خبر: محور دالکی- کنارتخته به عنوان اصلی ترین دروازه ورود و خروج استان سالهاست چشم انتظار تعریض می باشد، اما این مهم به صورت لاک پشتی دنبال شده و اتفاق قابل توجهی برای بهسازی آن رقم نخورده است.

به گزارش دالکی خبر؛ روز چهارشنبه در مراسمی با حضور معاون وزیر راه، عملیات اجرایی قطعه ب باند دوم بزرگراه کنارتخته – دالکی به طول ۲۲ کیلومتر آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و زیربناهای کشور در این مراسم گفت: پروژه قطعه ب باند دوم بزرگراه کنارتخته – دالکی با ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر به مناقصه رفته و با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا می‌شود.

خیرالله خادمی بیان کرد: انتظار می‌رود این پروژه بعنوان بخشی از کریدور سراسری طی ۲ سال و تا پایان دولت سیزدهم احداث و به مردم هدیه داده شود.

https://www.iribnews.ir/files/fa/news/1402/3/3/9678275_647.png

خادمی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از این کریدور هنوز چهار خطه نشده، از مسئولان استان فارس درخواست می‌شود این محور در مصوبات سفر دیده و یا از محل تهاتر نفت تکمیل شود.

خادمی ادامه داد: محور کنارتخته-دالکی ۲۱ کیلومتر است که بخشی از مسیر در گذشته به بهره برداری رسیده است و امروز عملیات اجرایی دو دستگاه تونل به طول‌های ۵۲۸ و ۷۰ متر، یک دستگاه پل بزرگ به طول ۱۸۰ متر و ۴ کیلومتر، محور دسترسی به فاریاب شامل دو دستگاه پل به طول‌های ۱۷۰ و ۱۳۲ متر بر روی رودخانه در این بخش از طرح آغاز شد.

به معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای ساخت این دو طرح را بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.