نماینده دشتستان: از دولتی که شعار مبارزه با فساد می دهد انتظار بیشتری داشتیم/ به داد مستضعفین و محرومین برسید!

دالکی خبر: نماینده اصولگرای دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برخورد با فساد از دولت آقای رئیسی انتظار بیشتری می رفت، تاکید کرد: دولت مسئله ساماندهی کارکنان شرکتی و پیمانکاری دستگاه‌ها و نیروهای ارکان ثالث صنعت نفت، همسان سازی حقوق بازنشستگان و صندوق های ورشکسته بازنشستگی، بیکاری فارغ التحصیلان و رتبه بندی معلمان را حل کند.

به گزارش دالکی خبر؛ ابراهیم رضایی در نطق خود در جلسه علنی مجلس با انتقاد از گرانی‌ها بیان کرد: مردم از گرانی و تورم رنج می‌برند، بسیاری از کالاها و اجناس روزانه گران و گران‌ترمی شود؛ مرغ ۶۰ تومانی ابتدای امسال، امروز به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است، گوشت از سال گذشته تا الان ۳ برابر و لبنیات دو برابر شده است. به داد مردم، مستضعفین و محرومین برسید!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بعد از گذشت سه ماه از سال هنوز اقدام و برنامه خاصی از سوی دولت در موضوع مهار تورم و رشد تولید ندیدیم، خطاب به دولتمردان گفت: مسئله آرد و نان را حل کنید؛ این موضوع در شان ملت نیست که در صف‌های نان قرار بگیرند. مسئله گندمکاران را حل کنید؛ این زیبنده دولت و کشور نیست که می گویند که ظرف ۲۴ ساعت پول کشاورز را می‌دهیم، اما هفته‌ها گذشته است و مطالبات گندم‌کاران پرداخت نشده است.

وضعیت خرمای دشتستان مناسب نیست

نماینده دشتستان در مجلس با بیان اینکه کشاورزی کشور حال و روز خوبی ندارد عنوان کرد: به داد کشاورزی برسید! وضعیت کشاورزی کشور از جمله خرمای دشتستان مناسب نیست.

وی با تاکید بر لزوم علاج مسئله خودرو و نیز نظام بانکی در کشور، افزود: بانک ها را به خط کنید تا مشکلات مردم را حل کنند و به مردم زور نگویند!

رضائی با تاکید بر اجرای قانون نظام هماهنگ پرداخت اظهار داشت: مسئله مدارس تخریبی را حل کنید؛ در دشتستان بیش از ۵۰۰ کلاس تخریبی وجود دارد؛ مسئله عشایر را حل کنید، عشایر در دشتستان حتی آب هم ندارند.

وی با انتقاد از وضعیت ورزش کشور، تصریح کرد: وزارت ورزش رهاست، امیدوارم دولت پیام مجلس برای سومین کارت زرد به وزیر ورزش را درک کند.

از دولت رئیسی بیش از این برای برخورد با مفاسد انتظار داریم

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به برخوردهای قاطع دستگاه قضا، مطرح کرد: از برخوردهای قاطع قوه قضائیه و دادگستری استان بوشهر در برخورد با مفسدان اقتصادی و مدیران مسئله دار چند شرکت دولتی تشکر می کنم اما آیا نمی شد جلوی آنها را گرفت؟

وی ادامه داد: در مجلس هم گفته بودیم، در کمیسیون امنیت ملی به وزیر مربوطه هشدار داده بودیم و به معاون وی تذکر دادیم که جلوی این مدیران را بگیرید و اینها را منصوب نکنید. جلوی افراد ناکارآمد و معلوم الحال را بگیرید! آنها توجه نکردند و بهانه آوردند. خیلی صریح گفتیم که باند ناسالم را کنار بگذارید. افراد باندی که به دنبال منافع خودشان هستند را منصوب نکنید؛ اما توجهی نکردند تا امروز قوه قضاییه ورود کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاسد اقتصادی در پارس جنوبی، تصریح کرد: از دولت آقای رئیسی که شعار مبارزه با فساد را داده است، بیش از این برای برخورد با مفاسد انتظار داریم. رودربایستی را کنار بگذارید!

وی ادامه داد: امروز هم دلسوزانه هشدار می‌دهیم، اگر با باندهای مخوفی که در برخی از دستگاه‌ها به خصوص در بنگاه‌های اقتصادی رخنه کرده اند، برخورد نشود، همچنان منتظر حیف و میل بیت المال و بازداشت ها و برخوردهای دیگر باشید.

رضایی در پایان اضافه کرد: صدای مردم و صدای جوانان مظلوم استان بوشهر را بشنوید که داد آنها بلند است و از این وضعیت شاکی هستند.