مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر:

۳ هزار زمین مسکن ویلایی در روستاهای بوشهر واگذار می شود

دالکی خبر: مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: تلاش داریم امسال ۳ هزار قطعه زمین در روستاهایی که اراضی ملی در اختیارمان می باشد، برای ساخت مسکن ویلایی به روستائیان واگذار شود. البته تاکنون ۲۰۰ قطعه زمین در روستاها واگذار شده و این میزان جهش خواهد داشت.

به گزارش دالکی خبر؛ علیرضا مقدم در نشست خبری ادامه داد: در راستای طرح نهضت ملی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، تاکنون قریب ۵ هزار واحد مسکونی در استان نهایی شده که برخی در مرحله عقد قرارداد و شروع عملیات اجرایی و ۸۴ واحد نیز در مرحله تحویل به متقاضیان می باشند.

وی درباره پروژه نهضت ملی مسکن خورموج که در سفر رییس جمهور افتتاح شد ولی هنوز به طور کامل در اختیار متقاضیان قرار نگرفته، اظهار داشت: این پروژه با کیفیت مطلوبی اجرا شد و چون در آستانه سفر رییس جمهور بودیم، ۲۴ میلیارد تومان از منابع بنیاد مسکن برای تکمیل آن هزینه شد که با تعیین تکلیف تعهد متقاضیان پروژه، روند تحویل آغاز می شود.

مقدم با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه های نهضت ملی مسکن نیازمند مشارکت متقاضیان است، خاطرنشان کرد: باید با مردم شفاف بود و گفت که آورده مردم برای تکمیل پروژه مسکن در پروژه های ویلایی و یک طبقه ۴۵۰ میلیون تومان و در پروژه های طبقاتی که آسانسور دارد به ۵۰۰ میلیون تومان می رسد و باید در دوره دوساله ساخت به پروژه ها تزریق شود. از این رو آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی و تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی جوابگو نیست.

مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر با بیان اینکه بخش عمده فعالیت بنیاد در جهت تامین مسکن برای افراد کم درآمد جامعه است، تصریح کرد: مبلغی که توسط خیرین پرداخت می شود معادل آن نیز از سوی بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی محرومان هزینه خواهد شد.

به گفته وی، سال گذشته ۱۷۳ میلیارد تومان کمک مردمی برای مسکن محرومان در حساب ۱۰۰ امام استان بوشهر جذب شد، ضمن اینکه ۴۲۰ دستگاه سرمایشی هم میان نیازمندان توزیع شد.

مقدم همچنین یکی از طرح های بنیاد مسکن از اواسط دهه ۸۰ تاکنون را مقاوم سازی مسکن روستایی اعلام کرد و یادآور شد: سهمیه استان در این خصوص سالانه ۳ هزار واحد بوده و امروز ۶۱ درصد واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده که از متوسط کشوری بالاتر هستیم.