صف های طولانی پمپ بنزین ها در گرما

سختگیری در سوختگیری بوشهری ها

دالکی خبر:شلوغی جایگاه‌های سوخت بوشهر در گرمای قریب ۵۰ درجه و شرجی بالا امان شهروندان را بریده‌ است.

به گزارش دالکی خبر؛ در فاصله‌ کوتاه از اعلام نظر وزیر نفت درباره‌ اینکه برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم، خبرهایی درباره محدودیت عرضه بنزین منتشر شد که براساس آن سقف هر بار سوخت گیری با کارت جایگاهها به ۱۵ تا ۳۰ لیتر کاهش یافته، اقدامی که برای کنترل مصرف بالای بنزین اتخاذ شده است.

این سختگیری برای سوخت گیری باعث شلوغی پمپ بنزین ها شده و معطلی خودروها برای بنزین را بیشتر کرده است.

شرایطی که در کنار محدود شدن هر جایگاه به یک کارت آزاد و خرابی اغلب نازل ها، قوز بالا قوز شده است.

اینها در شرایطی است که وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده های نفتی معتقدند همه‌چیز عادی است و مشکلی برای سوختگیری وجود ندارد. اما به هر حال، محدودیت‌های تازه برای سوختگیری، اثر روانی خود را بر جامعه گذاشته و حالا صف‌ های مقابل جایگاه‌ها را طولانی‌تر کرده است.

شرایطی که باعث شده خودروهای پرمصرف یا آنهایی که در اسنپ و ناوگان عمومی فعالیت دارند، سقف سوخت گیری جوابگوی نیازشان نباشد و باید روزی دو بار به جایگاهها مراجعه کنند که این ترافیک را دامن زده است.

در این بین عده‌ای هم هستند که کارت سوخت ندارند یا کارت سوخت‌شان را فراموش کرده‌اند با خود بیاورند. یا به تازگی خودرو خریده‌اند و کارت سوخت‌شان در کاغذباری اداری گیر کرده است و به هر دلیل دیگر باید از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده کنند. اما محدود شدن اغلب جایگاهها به یک کارت سوخت که باید دست به دست شود، سوخت گیری را سخت تر و صف خودرویی مقابل پمپ بنزین ایجاد کرده است.

کارت شخصی بیاورید

در این بین مسئول جایگاههای سوخت شرکت فرآورده های نفتی استان بوشهر می گوید: تصمیمات درباره تعیین سقف برای هربار سوخت گیری به صورت کشوری و در همه استان ها اجرایی شده، البته کارت سوخت به اندازه کافی در جایگاهها وجود دارد تا مردم معطل نشوند، ولی بهتر است رانندگان کارت خود را بیاورند که سریع تر سوخت گیری انجام شود.

علی تنگسیری درباره خرابی نازل های سوخت که باعث غیرفعال شدن بخش زیادی از آنها شده هم معتقد است: خرابی نازل ها به دلیل مشکلات مکانیکی و نزم افزار سوخت گیری اجتناب ناپذیر است، اما جایگزینی نازل های جدید در پمپ بنزین های باغ زهرا، مرکز شهر و خروجی بوشهر در دستور کار است تا این مشکلات کاهش یابد.