با وجود وعده مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر؛

معلمانی که از کلاس درس غایب شدند!

دالکی خبر: با وجود اظهارات مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر مبنی بر اینکه در اول مهر، کلاس بدون معلم نداریم، اما پیام های مکرری از مناطق مختلف استان مبنی بر غایب بودن معلم در برخی کلاس های درس می رسد.

به گزارش دالکی خبر؛ درحالی که دو هفته از سال تحصیلی جدید می گذرد و مهرماه به نیمه نزدیک می شود، برخی کلاس های درس در مدارس استان بوشهر معلم ندارد یا شاهد جابجایی گسترده کادر آموزشی برای تامین معلم برخی دروس تخصصی می باشد که نگرانی هایی بابت افت تحصیلی دانش آموزان در پی داشته است.

براساس پیام دریافتی از سوی مخاطبان، دبستان شهید رضایی باغان دشتی معلم ندارد و والدین گلایه مند هستند.

از شهر دیر هم خبر می رسد به دلیل جابجایی برخی آموزگان ابتدایی برای پایه های بالاتر، شاهد کمبود معلم در این مقطع می باشیم.

در عسلویه نیز گفته شده پایه اول دبستان شهید دورباش در روستای کلات، معلم ندارد.

البته مطالبی درخصوص نبود معلم در برخی دیگر از مدارس هم در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، موضوعی که گلایه برخی والدین بابت بلاتکلیفی فرزندان شان در مدارس به دنبال داشته است.

علی موحدی مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر اخیرا گفته: با وجود اینکه هزار و ۱۰۰ نفر در آموزش و پرورش استان بازنشسته شدند، اما با برنامه‌ریزی خوب، توانستیم همین مقدار نیرو را جذب کنیم.

این درحالی است که شاهد غیبت معلم در برخی کلاس های استان هستیم که در تناقض با اظهارات مدیرکل آموزش و پرورش درباره “مدیریت خوب” می باشد.

ضمن اینکه خبر می رسد امسال با انتقال تعداد زیادی از فرهنگیان در استان موافقت شد، درحالی که این میزان ورودی به استان وجود نداشته که توازن جمعیت معلمان را به هم ریخته است.

نکته مهم دیگر اینکه، بخش زیادی از کمبود معلم از طریق بازنشسته ها جبران شده که عمدتا فاقد انگیزه کافی هستند، همچنین در متوسطه دوم که دانش آموزان به روز و مطلع هستند، نیاز به معلمان به روز و دارای تخصص علمی است که بعضا بازنشسته ها از عهده آموزش و اداره کلاس برنمی آیند.

دست آخر اینکه کمبود معلم باعث شده کلاس‌ هایی با ۴۰ دانش‌آموز و یا حتی بیشتر در برخی مدارس داشته باشیم که قطعا تدریس و کنترل کلاس با این تعداد دانش آموز دشوار است و احتمال افت تحصیلی می رود.