خبر مدیرکل گمرک و واکنش هایی که تازه شد

واردات ۲۱ خودرو لاکچری ملی پوشان فوتبال به بوشهر

دالکی خبر: مدیرکل گمرک بوشهر درباره واردات خودروی ملی پوشان فوتبال از بوشهر توضیحاتی داد.

به گزارش دالکی خبر، این خودروها به عنوان پاداش حضور در جام جهانی قطر درنظر گرفته شده، مسابقاتی که نتایج تیم ملی در آن چیزی شبیه افتضاح بود.

علی سلیمانی ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: از ۳۲ مجوز صادره به بازیکنان تیم ملی در جام جهانی، ۲۱ بازیکن اقدام به ورود خودروهای خود از مبدا گمرک بوشهر کرده که تا امروز ۱۳ خودرو ترخیص شده است.

به گفته وی، ۸ خودرو نیز در مراحل اداری تشریفات گمرکی برای ترخیص می باشد.

سلیمانی که در نشست خبری در استانداری بوشهر حضور یافته بود، از آمادگی استان برای اجرای طرح واردات خودروی خارجی خبر داد و اظهار کرد: چهار گمرک بوشهر، گناوه، کنگان و دیر مجوز ورود و ترخیص خودرو دارند.

انتقادات به مجوز خودروی ملی پوشان فوتبالیست

وقتی بازیکنان تیم ملی قبل از جام جهانی پیش رئیس‌جمهور رفتند و گفتند ما نیاز به کمک و حمایت داریم! خیلی‌ها فکر کردند کمک یعنی امکانات فوتبالی و زمین تمرین و… اما بعداً معلوم شد پای واردات مازراتی و پورشه و… درمیان است!

واقعیت آن است که زندگی و دغدغه‌های بسیاری از فوتبالیست‌ها با مردم عادی فرق می‌کند. به هرحال داشتن خودروی لوکس حق همه ایرانیان از جمله فوتبالیست هاست، اما حداقل ۶ گل از انگلیس نمی خورند یا اگر به مرحله دوم جام جهانی صعود می کردند، این مجوزها با واکنش منفی اجتماعی مواجه نمی شد که جامعه احساس تبعیض کند.

ضمن اینکه ورزشکاران ملی پوشان دیگر مثل کشتی نیز جان کی کنند تا یک مدال المپیک بگیرند هم ورزشکار همین مملکت است، اما از این امتیازات بی بهره اند.

اتفاقا زمانی که مدیرکل گمرک بوشهر به سوال خبرنگاری درباره خودروی ملی پوشان پاسخ داد، همین نیش و کنایه ها در جلسه مطرح شد.