نتایج عجیب آزمون استخدامی پالایشگاه‌های پارس جنوبی

دالکی خبر: آزمون استخدامی ۸۵۷ نفر در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد که نتایج عجیبی به همراه داشت.

به گزارش دالکی خبر، خردادماه امسال بود که مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از جذب ۸۵۷ نفر از بومیان استان بوشهر در پالایشگاه های گاز پارس جنوبی خبر داد.

آزمون استخدامی پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی در تاریخ ۳۱ شهریورماه با حضور بیش از ۳ هزار داوطلب در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

اما روز گذشته آماری غیررسمی از نتایج این آزمون در فضای مجازی منتشر شد که باعث واکنش تند کاربران مجازی در استان بوشهر شد. « قبولی ۱۵ نفر در آزمون شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی! »

احمد محمدی زاده، استاندار بوشهر در نشست رسانه‌ای با خبرنگاران اظهار کرد: سال‌ها بود که سهم جذب ۵۰ درصد نیروی بومی در شرکت های نفت و گاز رها شده بود و هر مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی جداگانه آزمون‌ها را در تهران برگزار می‌کردند و نیروهای مورد نظر خود را استخدام می‌کردند.

وی افزود: امسال بر اساس مصوبات دولت چهار آزمون نفت و گاز در دانشگاه خلیج فارس بوشهر اجرایی شد که در آخرین آزمون که ۳۱ شهریور برگزار شد، جذب ۸۵۷ مهندس بومی در پالایشگاه های گاز بود اما متاسفانه از سه هزار و ۱۰۰ نفر شرکت کننده، فقط ۱۵ نفر نمره قبولی را کسب کردند.

آزمون مجدد برگزار می‌شود 

در این رابطه مصدق کشاورزی، مدیرکل اداره کار استان بوشهر در گفتگو با فارس اظهار کرد: براساس اعلام وزارت نفت اگر حتی عدد به حد نصاب هم نرسد آزمون مجدد برگزار و از مردم بومی استان استفاده خواهد شد.

کشاورزی در خصوص ادعاهای مطرح شده اظهار کرد: همه‌ شکایات و انتقادات در کمیته مربوط به این آزمون که با ریاست معاون استاندار برگزار می‌شود بررسی خواهد شد.