زندگی کارگران، هر روز سخت تر از دیروز

دالکی خبر: نرخ تورم، قدرت خرید اقشار آسیب پذیر از جمله کارگران را دچار مخاطرات بسیاری کرده، اما مسئولان به قول خود درباره بازنگری در دستمزد کارگران به صورت افزایش نرخ تورم عمل نکردند.

به گزارش دالکی خبر؛ نیمی از سال گذشت و وعده کم شدن تورم محقق نشد، آخرین تورم اعلامی بیش از ۴۵ درصد است که بالاتر از میزان رشد دستمزدهاست.

برآوردها حاکی از آن است که سبد هرینه زندگی کارگران استان بوشهر در یک خانوار چهارنفره ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان می شود و انتظار می رود دستمزد دریافتی، این هزینه ها را پوشش دهد، اما بسیاری از کارگران حداقل دستمزد را دریافت می‌ کنند و عملا زیر خط فقر قرار دارند.

جدا از افزایش قیمت کالاهای اساسی، اجاره مسکن مزید بر علت شده تا کارگران در تنگنا قرار گیرند، طوری که بسیاری از آنها نیمی از حقوق ماهیانه شان را باید به صاحبخانه ها دهند.

به گفته فعالان حوزه کارگری، اگر دستمزدها به صورت واقعی افزایش یابد، کیفیت زندگی کارگران بالا می‌ رود و به افزایش انگیزه نیروی انسانی منجر می‌شود.

کارگران خطاب به مسئولان می گویند؛ کافی است سری به سوپر مارکت ها و بازار بزنید تا از قیمت هایی که سر به فلک کشیده اند مطلع شوید. این درحالی است که دولت به بهانه افزایش تورم، از ترمیم دستمزد کارگران سر باز می زند. شرایطی که باعث شده رفاه کارگران روز به روز کمتر شود.