بی‌بنزینی رانندگان تاکسی اینترنتی ۹ ماه شد

دالکی خبر: از ابتدای امسال سهمیه بنزین رانندگان تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی) پرداخت نشده و این موضوع در چرخ وعده های مسئولان، امروز و فردا می شود.

به گزارش دالکی خبر؛ شهریورماه وزیر نفت درباره سهمیه بنزین اسنپ و تپسی گفت در دستور کار است! این آخرین وعده دولت سیزدهم در اوایل شهریور ماه بود.

عدم اختصاص سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی در چند ماه اخیر انتقادهای زیادی به دنبال داشته است. رانندگان از دولت گله دارند که چند ماه است سهمیه‌ای به آنها نداده‌اند.

آنگونه که به نظر می‌رسد عدم در نظر گرفتن اعتبار لازم در بودجه سالجاری، دلیل اصلی عدم پرداخت سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی بوده است.

در نقطه مقابل رانندگان تاکسی اینترنتی می‌گویند قیمت قطعات یدکی به طور مداوم در حال افزایش است و شغل رانندگی استهلاک زیادی برای ماشین به بار می‌آورد. نتیجه؟ کار به عنوان راننده اسنپ دیگر صرفه اقتصادی ندارد. به ویژه که رانندگان معتقدند کمیسیون شرکت هم بالاست.

پیش از این اسنپ و تپسی، بیستم هر ماه آمار پیمایش را به صورت اتوماتیک به وزارت کشور ارسال می‌کرد و آنها بعد از تجمیع و صحت سنجی به وزارت نفت ارسال می‌کردند تا شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بعد از پردازش، سهمیه بنزین رانندگان اسنپ و تپسی را به کارت‌های بانکی اعمال کند.

معمولا در یک بازه زمانی دو سه هفته این کار انجام می‌شد. اما به مرور زمان این واریز سهمیه با تاخیر مواجه شده است تا جایی که در سال جاری هنوز سهمیه بنزین رانندگان تاکسی اینترنتی واریز نشده است.