از فیش حقوقی نجومی یک پتروشیمی عسلویه تا حمله کیهان به زنان بوشهر

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه؛ انتشار فیش حقوقی یکی از اعضای هیات مدیره پتروشیمی مروارید در عسلویه در فضای مجازی بازتاب داشته است. در این فیش، جمع حقوق و مزایا ۱۲۹ میلیون تومان اعلام شده که پس از کسورات، خالصی پرداخت به وی ۹۴ میلیون تومان شده است.

🔽 برخی اعضای شوراهای شهر استان بوشهر که در شهرداری شاغل هستند، اخیرا مورد غضب شهرداران واقع شده اند. گویا پس از بروز مشکل برای ایمان آذری عضو شورای شهر دیلم که پس از انتقاد از شهردار، پست اداری وی تنزل یافت، عادل دهامی عضو شورا و کارمند شهرداری چغادک نیز ضمن انتشار متنی، از اجحاف شهردار درخصوص خودش سخن گفته است. وی در بخشی از این متن نوشته: «برکناری از مسئولیت آتش نشانی، عدم پرداخت اضافه کار به مدت حدود ۳ سال، عدم تأیید و موافقت مرخصی ساعتی و مرخصی های استحقاقی، افزایش دوربین‌های حراستی و امنیتی ایستگاه آتش نشانی برای کنترل تردد این عضو شورای شهر، رفتن به جلسه رسمی شورای اسلامی شهر برای پیگیری امورات همشهریان همراه با اخطار ترک محل و… به ثبت می رسد»

🔽 در ارزیابی رضایتمندی مسافران پروازها، فرودگاه بوشهر جایگاهی نداشته است. این نظرسنجی اینترنتی در قالب رصد کیفیت خدمات فرودگاهی بصورت کشوری صورت گرفت.

🔽 خبر دیگر از فرودگاه بوشهر اینکه، با وجود نصب بنرهای مختلف در سطح شهر بوشهر، پرواز بوشهر- تبریز و بوشهر- رشت فقط یک بار انجام شد. به عقیده کارشناسان، فصل کنونی که مساعد سفر به مناطق شمالی کشور نیست، زمان خوبی برای برقراری این پروازها نبوده و اگر در تابستان اجرایی می شد، احتمال استقبال از آن وجود داشت.

🔽 حضور برخی شرکت های پتروشیمی در نمایشگاههای بین المللی بدون دستاورد بوده و عمدتا به عنوان سفر لاکچری مدیران شان محسوب می شود. اینکه شرکت های پتروشیمی و پالایشگاهی به بازارهای بین المللی راه پیدا کنند و دست آوردهای خود را به معرض نمایش درآورند اقدامی پسندیده است اما درحالی که توقع می رود بازاریاب‌ها و کارشناسان مرتبط به عنوان نماینده حضور یابند، اما عمدتا مسافران این نمایشگاهها مدیران پتروشیمی ها هستند که خرج و برج های شان هم بدون دستاورد بوده است.

🔽 اهالی روستای گلستان در جاده ساحلی بوشهر- دیر نسبت به تردد خودروهای شوتی از جاده مجاور روستا گلایه مند بوده و با اشاره به فوت شدن یکی از اهالی در پی تصادف با خودروی شوتی طی هفته گذشته، خواستار چاره اندیشی در این زمینه هستند.

🔽 فرصت رییس کل دادگستری به شهرداری بوشهر برای نصب نیوجرسی در بزرگراه امام علی جهت ایمنی تردد خودروها خاتمه یافته است. شورای ترافیک استان هم در این خصوص مصوبه ای داشته که مهلت قانونی آن به پایان رسیده و اقدامی اجرایی نشده است.

🔽 علی احمدی کمک داور جوان لیگ برتری استان بوشهر توانست در میان داوران بین المللی ایران قرار بگیرد. پیش از این تنها محمدحسین زاهدی فر از دشتستان در جمع داوران بین المللی کشور قرار گرفته بود.

🔽 اخیرا مدیر بازرسی تامین اجتماعی استان بوشهر در نامه ای به مدیرکل دستور امحاء نسخه های نشریه نسیم جنوب را صادر کرد! در دستور این مسئول، تاکید شده به دلیل «زاویه دار بودن این نشریه با دولت» باید همه نسخه های آن از سطح اداره جمع آوری و امحا شود.

🔽 حجت الاسلام محمد گنجی امام جمعه گله دار استان فارس به دلیل کاندیداتوری در انتخابات مجلس در حوزه جنوب استان بوشهر از سمتش استعفا کرد. مراسم تودیع وی و معارفه امام جمعه جدید این شهر اخیرا برگزار شد.

🔽 شنیده می شود جواد رستمی به شهرداری گناوه بازمی گردد. وی که اردیبهشت ماه در پروسه‌ای نفس‌گیر استیضاح شده بود با دستور دیوان عدالت اداری، به دلیل ناقص بودن روند استیضاح، بار دیگر به شهرداری برگشت. پس از وی دو شهردار منتخب نیز توسط شورای گناوه به استانداری معرفی شد، اما حکم آنها صادر نگردید.

🔽 روزنامه کیهان در خبری علیه زنان بوشهری مدعی شد: «این روزها شاهد انواع و اقسام جرائم مشهود از قبیل مشروب‌خواری، سگ‌گردانی، حضور خانم‌های با تیپ شیطان‌پرستی و لباس‌های نیمه عریان و… در گوشه وکنار شهر شهیدپرور بوشهر و ساحل هستیم تا آنجا که اراذل گاهی به سنگ‌پرانی به سمت آمرین به معروف و هتاکی دست می‌زنند. لذا خواستار رسیدگی جدی به وضعیت ایجاد شده توسط مسئولان شهر هستیم.»

🔽 کناره گیری نیروهای متخصص و کارآمد ادارات از شغل دولتی افزایش یافته است. مرکز پژوهش های مجلس معتقد است عدم توازن بین حقوق دریافتی و تورم افسارگسیخته یکی از دلایل این وضعیت است که اگر برای آن چاره جویی نشود، به خرج بیشتر افراد توانمند از بدنه دستگاههای عمومی منجر می شود.

🔽 به روایت وزارت کار، بوشهر جزو ۶ استان کشور بوده که ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال امسال خود را محقق کرده است. به گفته مسئولان استانی، تعهد امسال بوشهر برای ایجاد اشتغال برای ۱۸ هزار نفر بوده است. تاکنون جزییاتی از مشاغل ایجاد شده در استان که چه تعداد آن موقت یا پایدار است ارائه نگردیده است.

🔽 در شرایطی که مجلس طرحی برای اجرای دو روز تعطیلی آخر هفته ها در کشور در دستور کار دارد، لغو تعطیلی پنجشنبه های ادارات بوشهر با واکنش منفی کارمندان مواجه شده است.

🔽 یک نماینده مجلس پیشنهاد کرده وزارت ارتباطات خودش بدون واسطه به مردم فیلترشکن بفروشد! پیش از این یک نماینده نیز فیلتر‌کنندگان را به فروش فیلترشکن متهم کرده بود.

🔽 اخیرا اعلام شده مهاجرت از سه استان بوشهر، یزد و اصفهان به شمال افزایش یافته است. گویا این موضوع مورد توجه جامعه شناسان قرار گرفته است. گفتنی است ارزانی و فروش زمین از سوی شمالی‌ها و انگیزه‌های محیط زیستی دلایل عمده این اتفاق است.

🔽 دست آخر اینکه؛ بیماران دیابتی مدتی است با کمبود کارت تست و سرسوزن دستگاه‌های قند خون مواجه اند. به گفته آنها، یکی دو برند خاصی هم که در بازار موجود است، مستلزم خرید دستگاه قند خون است، درحالی ‌که بیماران دیابتی اغلب دستگاه قند خون دارند.