اداره ای با دو رئیس در بوشهر/ تنها استان محروم از توزیع شیر در مدارس

  • خبرنگاران  در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه؛ بوشهر در طرح کشوری غربالگری بیماران فشارخون بالا و دیابت در رتبه اول کشور قرار گرفته است. این طرح تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و طبق اعلام وزارت بهداشت، استان بوشهر بالاترین میزان پوشش غربالگری را به خود اختصاص داده است.

🔽 با گذشت ۴ ماه از بازگشایی مدارس، خبری از توزیع شیر در دبستان های دولتی بوشهر نیست. طبق اعلام رییس جمهوری در شروع سال تحصیلی، قرار بود پس از چندسال توزیع شیر در میان دانش آموزان از سر گرفته شود. گویا بوشهر جزو معدود استان های ناتوان در تحقق این وعده می باشد که هنوز نتوانسته شرایط خرید شیر از کارخانجات معتبر و توزیع آن در مدارس را اجرایی کند.

🔽 شنیده می شود اداره استاندارد گناوه دو رییس دارد. گویا با وجود عزم سرپرست سابق و مدیرکل فعلی استاندارد بوشهر برای تغییر “احسان بویراتی” از ریاست این اداره در گناوه، ولی به دلیل مخالفت استانداری و فرمانداری گناوه، این تغییر عملی نشده است. از سویی، توسط سازمان مرکزی برای مهدی خلفی (رییس فعلی استاندارد دیلم) حکم ریاست همین اداره در گناوه صادر شده، از این رو نامه های اداری گناوه با هماهنگی وی امضاء می شود، درحالی که بویراتی در اداره حضور دارد و در جلسات فرمانداری گناوه شرکت می کند! بلاتکلیفی مدیریتی استاندارد گناوه طی چند مدت اخیر حاشیه ساز شده و انتظار می رود به اختیارات مدیریتی جهت اعمال تغییرات توجه شود.

🔽 کشاورزان صیفی کار منطقه شبانکاره‌ نسبت به میزان رهاسازی آب از سد رییسعلی دلواری معترض بوده و آن را ناکافی می دانند.

🔽 مسئول دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر به انتشار زمزمه ها درباره ردصلاحیت برخی چهره های انتخاباتی واکنش نشان داده و گفته: «این اخبار صحت ندارد و هیات مرکزی نظارت همچنان فرصت بررسی دارد و نظر نهایی اش را تا ۱۵ دی به فرمانداری مرکز حوزه های انتخابیه ارسال می کند.»

🔽 با گذشت بیش از سه سال از افتتاح بخشداری چغادک، هنوز هیچ نمایندگی جدیدی ادارات مهم در این بخش شروع به کار نکرده است. اهالی این بخش انتظار پیگیری فرمانداری و بخشداری جهت استقرار نمیندگی ادارات پرمخاطب را دارند.

🔽 یکی از مصوباتی که از سفر اول هیات دولت به استان بوشهر اجرایی نشده، موضوع اختصاص تسهیلات دلاری در راسای حمایت از صنایع کشتی سازی از محل صندوق توسعه ملی بود.

🔽 راه‌اندازی مهدکودک در ادارات بوشهر بند فراموش‌ شده قانون جوانی جمعیت است. براساس ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، دستگاه های دولتی مکلف هستند با مشارکت بخش خصوصی یا به صورت خرید خدمات برای تأمین مهدکودک و نگهداری کودکان مادران شاغل در همان دستگاه اقدام کنند.

🔽 تنها مرکز رشد و فناوری شمال استان (گناوه) تعطیل شد. دلیل این اقدام تصمیمات مدیریت پارک علم و فناوری استان برای کاهش هزینه ها اعلام شده است.

🔽 پرداخت اکثر تسهیلات بانک‌ ها در انتظار تامین اعتبار مانده است. اخیرا یکی از نمایندگان نیز گفته: دولت بانک ها را قفل کرده تا نقدینگی و تورم پایین بیاید.

🔽 خودروهای وارداتی در ایران از قیمت میلیاردی برخوردار شده و دیگر خودرو اقتصادی نیستند. با آنکه قرار بود این خودروها با قیمت‌های اقتصادی وارد بازار شوند و با محصولات داخلی قابل رقابت باشند، اما با نرخ‌های نجومی سر از بازار درآورده ‌اند.

🔽 خبرهای متفاوت و متعدد درباره بنزین، به عنوان آماده سازی افکار عمومی برای تغییر نرخ بنزین ارزیابی می شود. اخیرا جایگاهداران خواستار تک نرخی شدن قیمت بنزین شده اند و معتقدند دو نرخی بودن بنزین علاوه بر اینکه فسادزا است، احتمال حمله به سامانه‌ هوشمند سوخت را هم افزایش می دهد.

🔽 ارقام پرداختی برای تکمیل واحدهای پروژه نهضت مسکن صدای برخی متقاضیان را درآورده است. آنها معتقدند توان پرداخت ۴۰ میلیون طی هرچندماه یکبار ندارند و در شرایطی که قیمت تمام شده پروژه متغیر است، عملا تکمیل واحدهای مسکونی شان در موعد مقرر دشوار خواهد بود.

🔽 دست آخر اینکه؛ واریز یارانه ۲ماهه (۶۰۰ هزار تومان) به ‌حساب سرپرستان خانوار کودکان و مادرانی که ازنظر وزارت بهداشت نیازمند حمایت غذایی شناخته شده‌اند آغاز گردید. مشمولین باید یارانه جدید را صرفا درطرح کالابرگ برای خرید اقلام موردنیاز مصرف کنند.