عقب نشینی استانداری بوشهر از لغو تعطیلی پنجشنبه ها؟

دالکی خبر: خبر می رسد استانداری بوشهر از تصمیم خود برای لغو تعطیلی پنجشنبه ها منصرف شده و آن را به زمان دیگری بعد از انتخابات مجلس موکول کرده است.

به گزارش دالکی خبر؛ چهارشنبه هفته قبل (۲۹ آذر) اصغر جعفری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری بوشهر خبر داد: «تعطیلی پنجشنبه ها لغو شده و برهمین اساس، ساعت کار اداره‌ها در استان از هفته آینده شنبه تا چهارشنبه از ۷ تا ۱۴:۳۰ و روز پنج‌شنبه ۷ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود.»

این تصمیم به معنای لغو تصمیم حدود ۱۵ سال تعطیلی پنجشنبه ها در بوشهر بود و با واکنش منفی زیادی در میان کارمندان دستگاههای اجرایی مواجه شد.

خبر می رسد با گذشت یک هفته از اعلام این خبر توسط معاون استاندار بوشهر، بخشنامه مرتبط با تغییر ساعت کاری به ادارات ارسال نشد، تاخیری که به نظر می رسد آگاهانه بوده است.

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد؛ گویا استانداری بوشهر با مشاهده میزان بالای نارضایتی از این تصمیم خصوصا حدود دو ماه مانده به انتخابات مجلس، فعلا از بازگشایی ادارات در روزهای پنجشنبه منصرف شده و اگر اجباری هم در این خصوص باشد، به بعد از انتخابات موکول شود.

به نظر می رسد در شرایطی که متوسط حقوق کارمندان دستگاههای اجرایی کفاف تورم افسارگسیخته را نمی دهد و نیروهای توانمند بدنه اجرایی هم طی چندسال اخیر به بخش خصوصی جابجا یا به خارج کشور مهاجرت می کنند، لغو تعطیلی پنجشنبه ها نه تنها تاثیر مثبتی در بازدهی ادارات ندارد، بلکه کارمندان را بی انگیزه می کند.