از ردصلاحیت چهره های مطرح انتخاباتی استان تا مدیری که می گوید زورم به زیرمجموعه نمی رسد!

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه؛ با گذشت حدود ۴ ماه از شروع سال تحصیلی، خبری از اختصاص سرویس رایگان دانش آموزان استثنایی بوشهر نیست. این موضوع مصوبه کشوری است و شهرداری ها برای کاهش آلام خانواده هایی که دانش آموز معلول دارند باید نسبت به اختصاص سرویس رایگان اهتمام داشته باشند.

🔽 با وجود آغاز فصل کاشت گندم، هنوز نرخ خرید تضمینی گندم در بلاتکلیفی می باشد. گندم کاران انتظار دارند هرچه سریع تر نرخ اعلام شود تا در مرحله داشت تکلیف خود را بداند و بتواند برای میزان کود و سم مصرفی و… هزینه کنند.

🔽 مدیرکل محیط زیست بوشهر گفته: طی سالجاری هیچ کدام از صنایع استان در لیست صنایع سبز قرار نگرفته اند. مردادزاده با انتقاد از سازکارهای سالهای گذشته درخصوص معرفی صنایع سبز خاطرنشان ساخت: با این سازکارهایی که قبلا تعریف شده بود هر صنعتی پتانسیل دریافت صنعت سبز را داشته و ما امسال در استان بوشهر با حساسیت بیشتر این موضوع را دنبال کرده و برهمین اساس در همایشی که هفته قبل برگزار شد، استان بوشهر هیچ صنعت سبزی را معرفی نکرد.

🔽 کیفیت آنتن دهی موبایل و اینترنت در برخی نقاط استان گلایه های بسیاری در پی داشته، طوری که قطعی های مکرر، عدم آنتن دهی زیر سقف و سرعت پایین اینترنت از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر بیش از هزاران کارمند و کارگر شده و گویا مسئول یا نهادی نیز پاسخگوی آن نیست.

🔽 با گذشت چند ماه از برگزاری آزمون شرکت ایکو عسلویه با هدف جذب ۸۰۰ هزار نفر، قبولی بومی ها در آن انگشت شمار بوده است. این آزمون در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد و قرارگیری بسیاری از دانش آموختگان استان پشت سد استخدام در این شرکت، علامت سوال های زیادی را پیرامون کیفیت آموزش عالی استان در پی داشته است.

🔽 برخی از چهره های مطرح انتخاباتی استان بوشهر از سوی هیات نظارت انتخابات ردصلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شدند. البته یک مرحله نهایی دیگر برای بررسی اعتراض این گروه وجود دارد که هیات مرکزی نظارت مستقر در شورای نگهبان می باشد. براین اساس در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری، جعفر پورکبگانی، تیمور یزدان‌شناس و سید محمد هاشمی فرد تایید صلاحیت شده اند.همچنین شنیده شده غلامعلی میگلی نژاد و ماشاالله احمدی با رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت مواجه شده اند.
در حوزه انتخابیه دشتستان ابراهیم رضایی و محمدرضا دهقان فرد دو کاندیدای مطرح تایید شده می باشند. جوانشیر کدخداپور، جواد لقمان زاده فتح الله نوروزی و محمد حسین ستوده نیز از چهره های شناخته شده ای هستند که رد صلاحیت شده‌اند. در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان غلامحسین کرمی، غلامحسین زارعی و سهراب انبارکی جزو تاییدصلاحیت شدگان بوده و طبق شنیده ها سید محمد مهدی پورفاطمی، علی افراشته و حجت‌الاسلام عباس فقیه رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شده اند. نهایتا اینکه در حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه شیخ موسی احمدی مطرح ترین کاندیدای تایید صلاحیت شده می باشد. گویا سکینه الماسی، سید اسدالله علمداری، حمزه اعتماد و حجت‌الاسلام محمد گنجی رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت شده اند.

🔽 درباره پروژه آزادراه شیراز به بوشهر خبر می رسد در نشست هفته قبل کمیسیون عمران مجلس، مدل تامین مالی برای اجرای آن مشخص شده است. براین اساس، وزارت دفاع ۳۰ در صد، وزارت راه و شهرسازی ۵۰ درصد و سایر مجموعه‌ها ۲۰ درصد از اجرای این طرح سهیم می باشند. همچنین مقرر شد تمامی مسیر در قالب یک قرارداد تعیین تکلیف شده و ۵۶ کیلومتر از سمت استان فارس و ۵۵ کیلومتر از سمت بوشهر در فاز اول اجرا در اولویت قرار بگیرند. در این جلسه هم چنین مقرر شد وزارت راه ظرف مدت دو هفته نسبت به تنظیم تفاهم نامه مشارکت و ارسال آن پس از تعیین تکلیف سایر شرکا به هیئت دولت اقدام کند.

🔽 مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در واکنش به انتقادی از وضعیت پلی کلینیک مبعث بوشهر خصوصا طولانی بودن زمان جابجایی شیفت پزشکان آن گفته: «قبلا در این خصوص تذکر داده بودم، ولی چه کنم که زورم نمی رسد»! اسماعیلی درباره این نحوه عملکردش که مانع از نظارت موثر وی بر زیرمجموعه می شود توضیح بیشتری نداده است.

🔽 عبدالمحمد شعرانی که با عنوان معلم کوچکترین مدرسه دنیا در روستای کالو دیر شناخته شد، روایتی از انتصاب نافرجامش به عنوان مدیرکل کانون پرورش فکری استان منتشر کرد. در یادداشت اینستاگرامی شعرانی که به انگیزه روز مادر منتشر شده؛ آمده: «در آذر ماه ۱۴۰۰ به تهران رفته بودم برای مصاحبه مدیرکلی کانون پرورش فکری بوشهر (بنا به درخواست و خواهش استاندار فعلی بوشهر برای پذیرفتن چندین مسئولیت، پیشنهاد  مدیرکلی کانون پرورش فکری و کودکان نوجوانان استان بوشهر را پذیرفتم.) در آغاز مصاحبه یکی از معاونین از من خواست که موبایلم را نشان بدهم ببینند آخرین تماس قبل از مصاحبه با چه کسی بوده؟ فکر می‌کردم آن ها خیال می‌کردند من در حال لابی با ستاد انتخاباتی، نماینده ای و کسی بوده ام! گوشی‌ام نشان دادم نوشته بود “دی” گفتند”دی” یعنی چه؟ گفتم یعنی “مادر”! به مادرم زنگ زده بودم گفته بودم دعا کند، اگر خیر و صلاح هست بشود و اگر خیر و صلاح نیست نشود. بعد از دو بار مصاحبه تخصصی؛ ابلاغ من برای مدیرکلی کانون پرورشی بوشهر صادر و در تهران معارفه شدم و درست در فردایش که باید در بوشهر برگزار می شد، خبر لغو مراسم معارفه‌ام را در هواپیما و در گروه های واتساپی متوجه شدم! گفتند عضو ستاد انتخاباتی نبوده ام و بچه های ستاد ناراحت اند. قطعا افتخارم این بوده است در زندگی‌ام پادوی ستاد انتخاباتی و کیف کش کسی نبوده ام و “آقا زاده” هم نبوده‌ام اما “زاده آقا” بوده ام. من مدیر کل نشدم و آن را حاصل دعای خیر مادر می دانستم.”

🔽 معلمان خرید خدمت در استان بوشهر از ابتدای سال تحصیلی جدید دریافتی نداشته اند و این وضعیت آنها را کم انگیزه کرده است.

🔽 وزارت بهداشت باز هم در پیشنهاد تعرفه‌ ها وضعیت اقتصادی مردم را درنظر نگرفته و برای سال آینده پیشنهاد افزایش ۴۵ درصدی تعرفه ‌های پزشکی را داده است.

🔽 مرکز پژوهش‌های مجلس همچنان بر سهمیه ‌بندی بنزین به صورت فردی اصرار دارد و در جریان بررسی بودجه سال آینده، . پیشنهاد توزیع یارانه بنزین به افراد را ارائه کرده است. بر اساس این پیشنهاد دولت باید از خردادماه سال آینده به سرپرست خانوار‌ فاقد خودرو به ازای هر نفر، ماهانه ۱۵ لیتر سهمیه بنزین اعطا کند که این سهمیه از محل حذف سهمیه خانوار دارای سه خودرو و بیشتر تامین می‌شود. پیش تر اجرای آزمایشی این طرح در کیش ناموفق بوده است.

🔽 بانک ‌های بوشهر از پرداخت وام ۳۵۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن روستایی خودداری می ‌کنند. این درحالی است که اخیرا بنیاد مسکن کشور این موضوع را اطلاع رسانی کرده و حتی گفته شد متقاضیانی که پیش از این برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی درخواست داده و هنوز این تسهیلات را دریافت نکرده‌اند، وام آنان به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

🔽 مقاومت مردمی در برابر نصب دکل ‌های مخابراتی به یکی از چالش‌ های شرکت مخابرات مبدل شده است. در حالی که مخابراتی ها معتقدند این دکل‌ ها ضرری برای سلامت شهروندان ندارند اما مردم نگران آثار آنها برای سلامت خود هستند و نصب آن در مناطق مسکونی با حاشیه هایی همراه است.

🔽 دست آخر اینکه؛ کد دستوری بیمه تأمین اجتماعی برای دریافت سابقه بیمه و استحقاق درمان دچار اختلال شده و با سیم کارت ایرانسل پاسخگو نیست.