از کاندیداهایی که به انتخابات برمی‌گردند تا ابهام درباره احیای شاهین بوشهر

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه؛ اظهارات مدیرکل ورزش و جوانان بوشهر درباره احیای باشگاه شاهین بوشهر با تردیدهایی از سوی فوتبال دوستان و علاقمندان این باشگاه مواجه شده است. گویا علی نعمتی که در ازای مطالباتش مالکیت این باشگاه را در اختیار گرفته، نسبت به برآورد رقم ۲۳ میلیارد تومانی در کارشناسی اولیه معترض است، جدا از این تامین این رقم برای خرید امتیاز هم در هاله ای از ابهام می باشد.

🔽 هاشمی نژاد، امام جمعه عسلویه در خطبه های نمازجمعه به اظهارات حسن روحانی واکنش نشان داده و گفته: “یک مسؤول که رئیس جمهور بوده نسبت به انتخابات حرف‌های ناامیدکننده می‌زند. کسی رئیس جمهور مملکت بوده نگاه زشت و خیلی بدی به انتخابات دارد. شما در این مملکت مسئول بودید الان موضعتان چرا اینگونه است. “اخیراً روحانی در سخنانی گفته “اقلیت حاکم می خواهد انتخابات خلوت باشد و مردم پای صندوق رای نروند”

🔽 نرخ جدید نان سنگک در بوشهر اعلام شد. بر این اساس، سنگک ماشینی از ۱۸۰۰ تومان به ۲۳۰۰ تومان افزایش یافت. سنگک سنتی نیز از ۲۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان تغییر قیمت پیدا کرد.

🔽 دختر دانشجوی هم استانی در دانشگاه ایلام خودکشی کرد. براساس اعلام دانشگاه ایلام، خانم آ ـ خ دانشجوی ترم ۷ رشته مهندسی برق که اهل استان بوشهر است ‌پس از دریافت خبر فوت یکی از بستگان درجه یک تحت تاثیر قرار گرفته و در نقطه‌ای از شهر ایلام و خارج از دانشگاه اقدام به خودکشی می‌کند. جسد وی نیز طی روزهای بعد به استان بوشهر منتقل شد.

🔽 گفته می شود خورشید گزدرازی رییس اتاق بازرگانی بندر بوشهر برای نایب رییسی اتاق ایران ابراز تمایل کرده است. با توجه به اختلافات پیش آمده پیرامون سلاح ورزی رییس اتاق ایران، انتخاب رییس جدید پارلمان بخش خصوصی قرار است یک بهمن برگزار شود.

🔽 فرماندار بوشهر گفته: سالن دو هزار نفری فجر و سالن مدیریت بحران در محله امامزاده به عنوان مکان های رسمی تجمع های قانونی مردم تعیین شده است. چندی پیش دولت گفته بود در راستای اصل ۲۷ قانون اساسی درباره آزادی تجمعات و راهپیمایی های بدون حمل سلاح، نقاطی را در شهرها تعیین خواهد کرد.

🔽 بر سر اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی برای بهبود پروژه های آبرسانی و فاضلاب جزیره خارگ اختلاف نظر پیش آمده است. گویا شرکت آبفا معتقد است این اعتبار باید در قالب جاری به این شرکت اختصاص یابد، اما شرکت ملی نفت تاکید دارد که در چارچوب اعتبارات تملک دارایی و به شکل ابلاغ موافقت نامه ای باید این رقم جذب شود. این موضوع باعث شده تا اعتبار موردنظر برای پروژه های آبفا خارگ گرفتار تورم شود.

🔽 درحالی که رییس سازمان صداوسیما از ایجاد ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای حوزه های انتخابیه جهت “عدالت گستری” و بکارگیری “ظرفیت رسانه ملی در جلب مشارکت مردم” سخن گفته بود، خبر می رسد این اقدام رنگ و بوی درآمدزایی برای صداوسیما پیدا کرده است. در همین راستا، شنیده می شود هر کدام از کاندیداهای متقاضی تبلیغات تلویزیونی در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۴۵ میلیون تومان باید پرداخت کند. این رقم برای حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۳۵ میلیون تومان تعیین شده و برای حوزه دشتی و تنگستان و حوزه دشتستان هم هر کدام مبلغ ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. گویا سهم هر کاندیدا تولید ویدئوی ۲۰ دقیقه ای می باشد که در ایام تبلیغات انتخاباتی در کانال موردنظر تکرار می شود.

🔽 در روزهای پایانی دی ماه، سرانجام “شیر” پاکتی به برخی مدارس شهر بوشهر رسید. این طرح پس از چندین سال، بنا به وعده رییس جمهوری، قرار شد از ابتدای سال تحصیلی در مدارس ابتدایی دولتی اجرا شود.

🔽 فعالیت اینستاگرامی برخی داوطلبان نمایندگی مجلس در استان افزایش یافته است. از سویی برخی چهره ها که صلاحیت شان تایید نشده نیز فعالیت شان در زمینه انتشار کلیپ و مطالب اینستاگرامی کاهش داده اند.

🔽 قطعی طولانی مدت تلفن به دلیل کابل دزدی و استفاده از مس موجود در آن، در برخی مناطق استان بوشهر شایع شده است.

🔽 با وجود اینکه پس از طرح عرضه شیر خشک در ازای کد ملی نوزادان، وضعیت این محصول تا حدودی به آرامش رسیده، اما داروخانه داران می گویند: با گذشت ۴ ماه از این طرح، مطالبات شان توسط بیمه ها خصوصا بیمه سلامت پرداخت نشده است. داروخانه ها با اشاره به خریداری شیر خشک به ‌صورت نقدی از شرکت‌ های پخش، می گویند بازپرداخت آن از طرف بیمه سلامت نا‌معلوم است.

🔽 با توافق آموزش و پرورش و ستاد کل نیروهای مسلح، یک ماه کسری خدمت برای دانش آموزان هنرستانی در نظر گرفته شد. این طرح در راستای ترویج مهارت آموزی اجرایی می شود.

🔽 در شرایطی که با ذره بین باید به دنبال کاندیدای اصلاح طلب یا نزدیک به این طیف در انتخابات بود، ائتلاف اصولگرایان با ترافیک نامزدها در حوزه های انتخابیه استان مواجه شده اند. اخیراً زمزمه هایی درباره اینکه نمایندگان فعلی استان گزینه ائتلاف اصولگرایان خواهد بود مطرح و لیستی هم در فضای مجازی منتشر شد، اما مسئول این ائتلاف در بوشهر گفته هنوز لیستی نهایی نشده است.

🔽 آش به عنوان یکی از صبحانه های پرطرفدار در بوشهر است که بررسی ها نشان می دهد نرخ آن نسبت به مراکز استان های همجوار گرانتر است. چندی پیش و برای سومین بار نرخ هر کیلو آش در بوشهر به ۷۵ هزار تومان رسید، درحالی که قیمت این محصول در شهرهایی نظیر شیراز و اهواز بین ۱۰ تا ۱۵ هزارتومان ارزانتر است.

🔽 قیمت خرید تضمینی گندم از سوی وزارت جهاد، رسماً ۱۷٫۵ هزار تومان تعیین شد؛ رقمی که با نرخ پیشنهادی شورای رقابت ۲هزار تومان اختلاف دارد. گندم کاران به این نرخ گذاری معترض و معتقدند که رقم اعلامی، انگیزه تولید را کاهش می دهد، خصوصاً اینکه امسال به دلیل کاهش بارندگی، کشت دیم گندم هم افت دارد.

🔽 امکان بازگشت برخی کاندیداهای ردصلاحیت شده به گود انتخابات وجود دارد. البته درباره برخی چهره ها گفته می شود این وعده جهت نگه داشتن همراهان است، اما به برخی دیگر از داوطلبین قول های شفاهی داده شده که رسمی شدن آن منوط به لیست نهایی در اواخر بهمن است.

🔽 تأمین اجتماعی به استقبال مصوبه افزایش سن بازنشستگی رفته و اخیراً از پذیرش مدارک افرادی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند، با استناد به این مصوبه خودداری می‌ کند. این درحالی است که در صورت تبدیل این مصوبه به قانون، انتظار می رود اجرای آن از سال آینده باشد.

🔽 مردم به جای گوشت، ماهی مصرف کنند. این نظریه را محسن رضایی معاون سابق اقتصادی دولت داده است. البته وی به نرخ بالای قیمت ماهی در بازار شهرهای ساحلی اشاره نکرده که بسیاری از مردم توان خرید آن ندارند.

🔽 ساخت و ساز و دیوارکشی در حریم ۶۰ متری دریا در روستای بوجیکدان از توابع بخش دلوار با گلایه مندی برخی اهالی و تعجب گردشگران مواجه شده است. گویا دستگاههای مسئول درخصوص تعلل پیرامون این موضوع و صدور مجوز، به قوانین دهه ۴۰ شمسی اشاره می کنند، درحالی که انتظار تصمیمات کارآمد و به روز درخصوص حراست از حریم سواحل به عنوان حق عمومی وجود دارد.

🔽 با اعتراض گسترده شماری از مردم به ویژه جوانان جویای کار و معترض، افتتاحیه نمایشگاه نفت اهواز نیمه کاره ماند. گویا مدیرعامل شرکت ملی نفت مجبور شد نمایشگاه را ترک کند. گفتنی است برای خروج مدیرعامل شرکت ملی نفت، خودرو تا کنار غرفه‌ای که وی در آن مستقر شده بود آمده تا او را به خارج از نمایشگاه منتقل کند.

🔽 دست آخر اینکه، با وجود اعلام پلیس راهور کشور درباره صدور گواهینامه یک روزه موتورسیکلت در برخی استان ها از جمله بوشهر، متقاضیان هم استانی می گویند: سایت معرفی شده فعال نیست. گویا سهمیه هفتگی این طرح نیز ۲۵ نفر می باشد که پاسخگوی استقبال متقاضیان نمی باشد.