نماینده دشتستان در مجلس:

عملکرد اقتصادی دولت یکی از علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات بود

دالکی خبر: نماینده دشتستان در مجلس یازدهم و منتخب این حوزه در مجلس آینده گفت: یکی از علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات به عملکرد اقتصادی دولت بازمی‌گردد، دولت باید پاسخگوی عدم مشارکت تعداد زیادی از مردم در انتخابات باشد.

به گزارش دالکی خبر؛ ابراهیم رضایی بیان کرد: من یک سال پیش در اسفند ماه سال گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نطقی انجام دادم که در جریان آن گفتم فرماندهی اقتصادی دولت نیاز به تغییر و بازنگری دارد، امروز این نیاز جدی تر از گذشته احساس می‌شود.

اگر به هشدارها توجه می شد با این وضع فاجعه‌بار اقتصادی مواجه نبودیم

وی در گفتگو با ایلنا خاطرنشان کرد: اگر آن زمان هشدارهای دلسوزان جدی گرفته و عملی می‌شد، ما امروز با این وضع فاجعه‌بار اقتصادی مواجه نبودیم. یکی از علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات به عملکرد اقتصادی دولت بازمی‌گردد، دولت باید پاسخگوی عدم مشارکت تعداد زیادی از مردم در انتخابات باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: من معتقدم که اگر وضعیت اقتصادی مردم بهتر بود، حتما آمار مشارکت در انتخابات هم بالاتر می‌رفت.

دولت درگیر تعارفات است

رضایی با انتقاد از دولت که «درگیر تعارفات است» ابراز داشت: مشکلات و مسائل اقتصادی هم حتما علاج دارد، یک اشکال دولت این است که متاسفانه در دولت با تعارفات و ملاحظات اشخاص درگیر هستند، در حالیکه برای دولت هیچ مصلحتی بالاتر از منافع ملی و مصلحت مردم ایران نیست.

وی ادامه داد: من خواهش می‌کنم، التماس می‌کنم، تمنا می‌کنم از مدیران عالی دولت که رودربایستی و تعارف را کنار بگذارند و حتما به این مساله که تیم اقتصادی دولت به ویژه فرماندهی اقتصادی نیاز به یک تجدیدنظر دارد توجه داشته باشند و بدون تعارف و ملاحظه، افراد کاربلد و کاردان را استفاده کنند تا بتوانند فضای اقتصادی کشور را مدیریت کنند.

بابت وضع اقتصادی و فشاری که به مردم است، از تک تک ایرانیان عذرخواهی می‌کنم 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: بنده به عنوان یک نماینده و یک مسئول که البته بارها و بارها در این زمینه به دولت هشدار داده‌ام، بابت وضع اقتصادی و فشاری که به زندگی و معیشت مردم وارد می‌شود از تک تک ایرانیان عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ام؛ ان‌شاءالله باید تلاش خود را مضاعف کنیم برای این که وضعیت معیشتی مردم بهتر شود.