قاضی شعبه رسیدگی و پیگیری حقوق عامه:

۵ اداره باید پاسخگوی حادثه تلخ در ساحل بوشهر باشند

دالکی خبر: قاضی ویژه رسیدگی و پیگیری حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان بوشهر از پیگیری حادثه تلخ مرگ مادر و دختر شیرازی در ساحل بوشهر خبر داد.

به گزارش دالکی خبر؛ حمید تماری گفت: در روزهای ابتدایی نوروز در حادثه‌ای تلخ، مادر و دختری که با یک قایق تفریحی از ساحل پارک لیان بوشهر وارد دریا شدند، غرق شده و جان باختند. دستگاه‌های متولی و امدادی مانند شهرداری و هلال احمر در آن محل باید تمهیدات لازم به دلیل احتمال حضور مسافران پیش بینی می کردند، اما لحاظ نکرده بودند و ضعف داشتند.تماری ادامه داد: همچنین با مکاتباتی که قبلا با دریابانی و اداره بندر شده بود می‌بایست این نهادها نسبت به ساماندهی و جمع‌آوری قایق‌های غیرمجاز که اقدام به مسافر‌کشی می‌کنند، اقدام می‌کردند که متاسفانه این مهم از سوی این دستگاه‌ها به‌ویژه دریابانی اجرایی نشده است.

این مقام قضایی تصریح کرد: دادسرای مرکز استان درخصوص این حادثه پرونده قضایی تشکیل داده و قطعا با تعیین کارشناس، سهم تقصیر شهرداری، پلیس دریابانی، اداره بندر، ورزش و جوانان (به دلیل نبود ناجی غریق) و هلال احمر مشخص شده و مرجع قضایی قاعدتا با این دستگاه‌ها و همچنین شخصی که بدون مجوز این مسافران را سوار قایق کرده برخورد می‌کند.