دالکی خبر: نرخ گذاری مشخصی در بازار گل و گیاه بوشهر نیست و تفاوت نرخ نیز میان مغازه ها قابل توجه است؛ طوری که به نظر می رسد قیمت گل به موقعیت مغازه یا کیوسک بستگی دارد.

گرانی گل در آستانه روز مادر

دالکی خبر: در آستانه میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر و زن قرار داریم، ایامی که یک شاخه یا یک سبدگل، از رایج‌ ترین هدایا به زنان و مادران در چنین روزی است.

به گزارش دالکی خبر؛ نگاهی به بازار گل در بوشهر که این روزها پر رونق است، نشان می دهد قیمت ها نسبت به سال گذشته رشد چند برابری تجربه کرده، طوری که یک شاخه گل ۴۵ هزارتومان است.

برهمین اساس، هر شاخه گل داوودی از ۱۵۰۰۰ تومان به ۳۰ هزار تومان و هر شاخه گل رز قرمز از ۲۵ به ۴۵ هزارتومان رسیده است. همچنین ۲۰ شاخه‌ گل رز از ۱۵۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

به صورت کلی قیمت گل نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی تجربه کرده است.

قیمت ها به موقعیت گل فروشی بستگی دارد!

برخی گل فروشان دلیل اصلی گرانی گل در این فصل را به سرما ربط داده و می گویند: بهمن‌ ماه به دلیل کمبود نور در گلخانه‌ ها، گل در گران‌ ترین حالت است.

به گفته آنها، همچنین به دلیل اینکه همه گل های استان از سایر نقاط کشور وارد می شود، روی قیمت تمام شده تاثیرگذار است.

بررسی های خبرنگار «خلیج فارس» نشان می دهد، نرخ گذاری مشخصی در بازار گل و گیاه بوشهر نیست و تفاوت نرخ نیز میان مغازه ها قابل توجه است؛ طوری که به نظر می رسد قیمت گل به موقعیت مغازه یا کیوسک بستگی دارد. به عبارتی قیمت یک دسته گل در مغازه ای در خیابان باهنر که جزو مناطق گران قیمت مسکونی بوشهر می باشد با قیمت آن در مغازه ای در خیابان عاشوری بسیار بالاتر است.

به نظر می رسد در ایامی نظیر روز مادر و زن که خرید گل و گیاه افزایش می یابد، فعال کردن گشت های نظارت تعزیرات حکومتی ضروری است تا از طریق بررسی فاکتورهای خرید و الزام به درج قیمت، تا حدودی گرانفروشی کمتر شود.