مهدی قایدی گران‌ترین بازیکن لیگ ایران شد + عکس

مهدی قایدی گران‌ترین بازیکن لیگ ایران؟ (عکس)

دالکی خبر: انتقال مهدی قایدی از شباب الاهلی به استقلال، ۳۲ میلیارد تومان برای آبی‌ها هزینه در پی داشته است.

به گزارش دالکی خبر، استقلال توانست در روزهای پایانی بازار نقل و انتقالات تابستانی، مهدی قایدی را از شباب الاهلی به خدمت بگیرد. انتقالی قرضی که گفته می‌شود بندی برای دائمی کردن آن در تفاهم نامه با تیم اماراتی وجود ندارد و اکنون هزینه‌های آن نیز توسط آبی‌ها منتشر شده است.

در نامه‌ای که توسط مصطفی آجورلو، مدیرعامل استقلال، خطاب به مدیریت نظارت بر بازار پایه (بورس) منتشر شده، مشخص گردید که آبی‌ها برای حضور مهدی قایدی در این تیم، ۸۵۰ هزار یورو به خود بازیکن و ۲۵۰ هزار یورو نیز به باشگاه شباب الاهلی پرداخت کرده‌اند که جمع آن عددی حدودا ۳۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد.

در این نامه ذکر شده که استقلال در مرداد سال قبل برای فروش قایدی به شباب الاهلی، درآمدی ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی داشته است که این مبلغ به عنوان درآمد قطعی آبی‌ها از این انتقال در صورت‌های مالی درج شده است.

با این حساب لوکادیا بازیکن خارجی پرسپولیس و قایدی در استقلال گران‌ترین بازیکنان لیگ بیست و دوم خواهند بود. البته چنانچه هزینه ۱ میلیون دلاری که از سوی درویش، مدیرعامل پرسپولیس، درباره جذب مهاجم هلندی ملاک قرار دهیم، مهدی قایدی به گران‌ترین بازیکن امسال فوتبال ایران تبدیل خواهد شد چراکه او علاوه بر دستمزد ۸۵۰ هزار یورویی، مبلغ ۲۵۰ هزار یورو نیز بابت رضایت‌نامه اش از شباب الاهلی هزینه شده است. بازیکنی که تاثیرگذاری خود را در همان بازی نخست نشان داد و باید دید در پایان فصل عملکرد او چگونه خواهد بود.

قایدی پس از بازگشت به استقلال، در همان بازی نخست برابر ملوان و در دقایق اندکی که به میدان رفت، یک گل به ثمر رساند و یک پنالتی نیز گرفت تا روی کسب سه امتیاز تیمش در انزلی، نقش اصلی را ایفا کرده باشد.

حالا و با اعلام هزینه اعلام شده از انتقال این بازیکن و با نرخ امروز بازار ارز، قایدی کمی بیش از ۲۴ میلیارد تومان برای یک فصل از استقلال درآمد کسب می‌کند که می‌تواند او را در کنار لوکادیا به گران‌ترین بازیکنان امسال لیگ برتر فوتبال ایران تبدیل کند.