صدای کارگران پیمانکاری را بشنوید

دالکی خبر: رامین اناری از اظهارات معاون استاندار بوشهر مبنی بر بازداشت کارگران معترض انتقاد کرد.

به گزارش دالکی خبر؛ رامین اناری (نماینده کارگران قراردادی و پروژه‌ای) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به اینکه کمیسیون کارگری در استان بوشهر به‌صورت مستمر تشکیل می‌شود، اظهار داشت: هشت لیدر اصلی اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی بازداشت شده‌اند؛ این لیدرها در منطقه پارس جنوبی از طریق فضای مجازی و حقیقی برای تداوم اعتراضات کارگری آن را مدیریت می‌کردند.

اناری می‌گوید: ما پیگیری‌هایی را برای اطلاع از بازداشت این کارگران صورت داده‌ایم؛ سوال ما این است که چرا مساله اعتراض صنفی کارگران را امنیتی کرده‌اند و چه مدارکی در دست دارند که این معترضان به جز خواسته‌های صنفی، مطالبات دیگری داشته‌اند.

این فعال کارگری با بیان اینکه اگر طرح ساماندهی در دو سال و چند ماه اخیر مصوب شده بود این همه مشکل و گرفتاری درست نمی‌شد؛ می‌گوید: مجلس بالاخره طرح را به تصویب رسید اما ظاهراً باز برخی از مدیران دولت و معاونان رئیس جمهور در نشست‌های مشترک با حذف پیمانکاران مخالفت می‌کنند و این در حالیست که شخص رئیس جمهور در روز جهانی کارگر به صراحت گفت بساط پیمانکاری‌ها باید برچیده شود.

به گفته اناری، کارگران معترض نفت و گاز به خصوص پیمانکاری‌ها و پروژه‌ای‌ها، مطالبات قانونی روشنی دارند؛ این مطالبات همه براساس قانون و در چارچوب قانون است و نباید با کارگران برخورد شود. ضمن اینکه نباید در مقابل حذف پیمانکاران سنگ‌اندازی کنند و مانع تصویب نهایی طرح ساماندهی شوند.