عدم تایید اولیه برخی چهره‎های انتخاباتی بوشهر/ آمار بالای سقط جنین استان/ مخالفت با استعفای مدیر سه دولت

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه آموزش و پرورش استان با شروع سال تحصیلی در برخی مناطق غافلگیر شده است. کمبود معلم در برخی مدارس شهرستان های بوشهر باعث حضور برخی نیروهای ستادی آموزش و پرورش در کلاس ها شده، درحالی که عمدتاً سالها از کلاس درس فاصله گرفته و آمادگی علمی برای تدریس دروس تخصصی نداشته اند.

🔽 ادامه فعالیت ۱۵ ساله معاون غذا و دارو در نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مورد سوال یک خبرنگار قرار گرفت، اما رییس دانشگاه گفت که یحیی رضایی چندین بار در دوره وی و مدیران قبلی استعفا کرده، ولی به ادامه فعالیتش نیاز داریم. به گفته ملکی زاده، داروخانه های وی تعارض منافع با پست سازمانی اش در دانشگاه علوم پزشکی ندارد.

🔽 به روایت گزارش های رسمی، بوشهری ها کمترین تورم را در کشور تجربه می کنند. در گزارش اخیر مرکز آمار که نرخ تورم استان ها طی شهریورماه را برآورد کرده، از نظر تورم یکسال اخیر بوشهر پس از تهران بهترین شرایط را داشته است.

🔽 معاون اقتصادی استاندار و چند تن از مدیران استانی با هزینه اتاق بازرگانی بوشهر به روسیه سفر کرده اند. درباره دستاوردهای این سفر گزارشی ارائه نشده است.

🔽 باخبر شدیم حجت الاسلام هاشمی منش امام جمعه بندر ریگ به همین سمت در گچساران منصوب شده است.

🔽 ابراهیم رضایی رییس مجمع نمایندگان بوشهر در مجلس درخصوص زمزمه ها مبنی بر واگذاری بخشی از اراضی استان های ساحلی جنوب نظیر بوشهر به استان های فاقد ساحل گفت: قرار دادن بخشی از یک استان در اختیار استان دیگر حاکی از نوعی تفرقه و تمایز است. رضایی گفته: مگر دیگر استان‌ها جنگل‌های شمال یا کوه دماوند را به استان بوشهر واگذار می کنند که ما ساحل‌مان را به دیگری بدهیم؟

🔽 رییس سازمان امور مالیاتی گفته: برخی اتحادیه های صنفی با ایجاد صندوق قرض الحسنه و متمرکز کردن فعالیت مالی شان در آنجا، قصد کتمان درآمد و فرار مالیاتی دارند. سبحانیان افزود: نحوه فعالیت متخلفان فرار مالیاتی و پولشویی در این مورد به نحوی است که حساب‌های بانکی خود را درگیر انجام تراکنش بانکی نمی‌کنند و با عضویت در صندوق های قرض‌الحسنه، در مواقع واریز وجوه، دستور واریز به حساب شخص ثالث را به «صندوق قرض‌الحسنه» می‌دهند و در هنگام دریافت وجه، دستور ارسال وجه به حساب صندوق قرض‌الحسنه را می دهند. به عبارتی مراودات مالی صندوق‌ قرض‌الحسنه با اشخاص حقیقی و حقوقی بدون شناسایی منشأ این واریزی‌هاست.

🔽 مدیران باشگاه شاهین تابان بوشهر از حل مشکل حضور این تیم فوتبال در لیگ دو کشور در فصل پیش رو خبر داده اند.

🔽 گفته می شود در پی سختگیری به اتباع افغان خصوصاً غیرمجازها در شیراز پس از حادثه تروریستی اخیر در حرم شاهچراغ، احتمال کوچ برخی از این اتباع به استان های مجاور نظیر بوشهر وجود دارد. مدتی است نسبت به افزایش جمعیت مهاجران افغان در کشور نگرانی هایی مطرح می شود که ضرورت دارد مسئولان استانی نسبت به ابعاد امنیتی این جابجایی جمعیتی هوشیار باشند.

🔽 برخی فعالان خرما از افزایش دو برابری اجاره غرفه های نمایشگاه خرمای بوشهر گلایه مند هستند و معتقدند این موضوع برخلاف رویکرد استان برای کمک به بهبود وضعیت این محصول می باشد.

🔽 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر تغییر کرد. براین اساس، سید موسی حسینی به عنوان سرپرست این اداره کل منصوب شده است. وی پیش از این معاون اجرایی در امور شعب، رییس شعبه اول بدوی و مستشار شعبه تجدیدنظر تعزیرات استان بوده است.

🔽 استاندار بوشهر گفته: “در سال گذشته، حدود ۱۲۰۰ مورد سقط جنین رخ داد که این عدد بزرگی نسبت به موالید استان بوشهر بوده و باید کاهش پیدا کند.” شایان ذکر است آمارهای رسمی بیش از این رقم می باشد.

🔽 شنیده می شود چند نامزد مطرح انتخابات مجلس در استان بوشهر صلاحیت شان احراز نشده است. این مرحله درخصوص صحت سنجی مدارک تحصیلی متمرکز بوده که مطلع شدیم به چند چهره مطرح انتخاباتی استان اعلام شده مدارک آنها تایید نشده یا همچنان در حال بررسی می باشد.

🔽 قرار است آزادراه اصفهان – شیراز به عنوان طولانی‌ترین مسیر آزادراهی هفته آینده افتتاح شود که مسیر این دو استان را ۱۳۵ کیلومتر کمتر کرده و مسافران ۲٫۵ ساعت زودتر به مقصد خواهند رسید. معاون زیرساخت وزارت راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرده: بزودی آزادراه شیراز به بوشهر نیز اجرایی شود تا مسیر آزادراهی دریا به پایتخت کامل شود. وی درخصوص روند اجرایی این پروژه و جذب سرمایه گذار آن توضیحی ارائه نکرده است.

🔽 متولی سرویس مدارس مشخص نیست. گویا آموزش و پرورش، شهرداری، وزارت کشور، سازمان تاکسیرانی و مدیران مدارس هیچکدام مسئولیت سرویس مدارس را بر عهده نمی ‌گیرند. گفتنی است سردرگمی درباره مسئولیت سرویس رفت و آمد مدارس مشکلاتی را برای والدین ایجاد کرده است.

🔽 کارمندان برخی ادارات استان بوشهر پرداخت رفاهیات را تبعیض آمیز می دانند و معتقدند عدالت رعایت نمی شود، طوری که بیشترین اعتبار این ردیف سهم مدیران و نیروهای نزدیک به آنها می شود. رفع تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا از وعده‌های دولت سیزدهم است که هنوز محقق نشده است.

🔽 شنیده می شود مخابرات استان به برخی شهرداری ‌ها پیشنهاد داده بجای هزینه حفاری، در درآمد آینده فیبر نوری شریک شوند. با این حال برخی شهرداری ها درآمد کوتاه مدت حفاری را بر درآمد پایدار فیبر نوری ترجیح داده اند.

🔽 شنیده می شود تاریکی شب های گذشته در تقاطع خروجی شهر برازجان (میدان میوه و تره بار) در پی سرقت تجهیزات روشنایی رخ داده است.

🔽 همزمان با کاهش عرضه و تأخیر در توزیع لاستیک دولتی، قیمت تایر در بازار ‌آزاد طی دو ماه اخیر افزایشی بوده است. این شرایط باعث شده هر حلقه لاستیک خودروهای پرمصرف نظیر پژو، سمند و پراید به ۴ میلیون تومان افزایش یابد.

🔽 دست آخر اینکه؛ ارسال پیامک واریز آورده نقدی ۲۴۰میلیون تومانی در روزهای اخیر، برخی از متقاضیان نهضت ملی مسکن را غافلگیر کرده است. این درحالی است که از ابتدا بنا بود آورده نقدی در هر نوبت حدود ۴۰میلیون تومان و در فواصل چندماهه واریز شود.