رانندگان در جاده های بوشهر مراقب سرعت شان باشند

دالکی خبر: سرپرست مرکز مدیریت راه‌های استان بوشهر گفت: از طریق سامانه‌های هوشمند جاده‌ای، سرعت متوسط خودرو‌ها ثبت و تخلفات به‌صورت لحظه‌ای و برخط برای پلیس ارسال می‌شود.

به گزارش دالکی خبر، محبوبه شهریاری افزود: رانندگان متخلف با دیدن سامانه کنترل سرعت یا پلیس، سرعت خودرو را کاهش و بعد از آن افزایش می‌دهند و به نوعی قانون گریزی انجام می‌شود، در حالی که متوسط سرعت و میانگین زمان رسیدن به مقصد ملاک است؛ به عبارتی اگر راننده قبل از زمان محاسبه شده به مقصد برسد، از سوی این سامانه جریمه خواهند شد.

وی اضافه کرد: به طور مثال اگر زمان محاسبه شده برای مسیر بوشهر- برازجان ۴۵ دقیقه باشد، خودرویی که در کمتر از این زمان به مقصد برسد یا بین دوربین اول که عبور خودرو را ثبت می‌کند تا دوربین‌های بعدی، در زمان کمتری طی کرده باشد از سوی سامانه ثبت سرعت متوسط به طور برخط برای پلیس ارسال و جریمه می‌شود.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های استان بوشهر با یادآوری اینکه کاهش لحظه‌ای سرعت در نزدیکی سامانه ثبت تخلف عبور و مرور تاثیری در ثبت نکردن تخلف سرعت غیر مجاز ندارد، افزود: با توجه به ارتباط سرعت غیرمجاز با شدت تصادفات، ثبت سرعت متوسط خودرو در جاده‌های استان می‌تواند به کاهش سرعت و ایمنی کاربران جاده‌ای استان کمک کند.

وی ابزار امیدواری کرد: با بهبود کارآیی سامانه‌های حمل و نقل هوشمند جاده‌ای و همکاری رانندگان و مسافران راه‌های برون شهری، شاهد افزایش ضریب رعایت سرعت مجاز، ارتقای ایمنی و کاهش حوادث و تلفات رانندگی باشیم.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های بوشهر گفت: در زمان حاضر ۸۰ درصد راه‌های اصلی استان زیر پوشش سامانه‌های هوشمند جاده‌ای است که شامل ۱۹ دوربین نظارت تصویری، ۵۳ سامانه ثبت تخلفات رانندگی، ۶۰ سامانه تردد شمار، ۴ سامانه توزین حین حرکت و ۷ تابلو پیام متغیر فعال است.