کدام نماینده استان به نماینده دشتی و تنگستان رای نداد/ دل مشغولی انتخاباتی برخی مدیران

  • خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

🔽 نخست اینکه؛ دانشگاه خلیج فارس با کاهش تعداد مقالات بین المللی طی سال گذشته مواجه شده که طی یک دهه اخیر بی سابقه بوده است. براین اساس، مقالات دانشگاه خلیج فارس در پایگاههای مرجع ۵ درصد کاهش و از نظر مقالات دانشگاه در همکاری های بین المللی هم ۱۶ درصد کاهش در سال میلادی گذشته رخ داده که این وضعیت در رتبه بندی آینده دانشگاه مادر استان اثرگذار می باشد.

🔽 تصمیم شورا و شهرداری بوشهر برای تغییر نام تقاطع غیرهمسطح آزادی بوشهر به شهید ابراهیم رییسی با انتقاداتی در شبکه های اجتماعی مواجه شد. برخی معتقدند یکی از نازیباترین پروژه های شهری برای این منظور انتخاب شده و برخی هم می گویند مدیریت شهری بوشهر باید پروژه جدید و بزرگتری را کلنگ زنی و به نام ایشان می کرد.

🔽 اعتبارنامه تاجگردون در شرایطی به تایید مجلس رسید که ابراهیم رضایی یکی از ۷ نماینده معترض به اعتبارنامه نماینده گچساران بود. گویا این موضوع ضمن اینکه نشان داد رضایی با وجود یک دوره سابقه نمایندگی، فضای مجلس را به طور کافی نمی شناسد، او را در جمع طیف زاکانی (شهردار تهران و نماینده سابق) در بهارستان نشان داد و عملا برای حوزه انتخابیه اش و استان فرصت سوزی بود.

🔽 احمدی نژادی ها برای ورود وی به انتخابات در حال فضاسازی هستند. در همین زمینه گروهی ۲۵ نفره که برای اغلب هم استانی ها ناشناخته هستند، با در دست داشتن بنری تحت عنوان “نماینده مردم بوشهربرای دعوت از احمدی نژاد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری”  مقابل منزل وی در نارمک حضور یافته و تصاویر آنها در رسانه اینترنتی رییس جمهور سابق منتشر شده است.

🔽 مرکز اقلیم شناسی سازمان هواشناسی پیش بینی کرده گرمای امسال نسبت به ۳۰ سال گذشته بی سابقه خواهد بود. این مرکز دلیل افزایش دما با شدت بالاتر از نرمال را به تغییرات آب و هوایی کره زمین مرتبط می داند.

🔽 همچنین با تصمیم کشوری مبنی بر کاهش ساعت کار ادارات برای مدیریت مصرف برق در زمان اوج مصرف، ادارات استان بوشهر نیز ساعت ۶ تا ۱۳ فعالیت خواهند کرد. این موضوع از ۱۶ خرداد اجرایی می شود.

🔽 نیروهای مشمول تبدیل وضعیت ایثارگران که در اداره کل بنادر و دریانوردی شاغلند، از زمانبر شدن این موضوع گلایه مند هستند. در همین حال مدیرکل بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه مدارک ۲۹۰ نفر از همکارانش برای تبدیل وضعیت به تهران ارسال شده، می گوید: به دلیل خالی نبودن پست ها، تبدیل وضعیت این گروه نیازمند تعریف پست های جدید یا استفاده از ظرفیت خالی در سایر دستگاههای اداری وزارت راه و شهرسازی است.

🔽 هفته گذشته مجید رضوی نماینده ویژه ریاست جمهوری در ستاد قاچاق کالا و ارز در سفر به بوشهر، نشستی با برخی فعالان رسانه ای پیرامون اجرای قانون جدید ته لنجی برگزار کرد. با این حال، اظهارات وی مبنی بر چشم انداز ۵ ساله برای مدیریت ته لنجی یا اختصاص بخشی از عوارض دریافتی قانون جدید به استان برای حاضران قانع کننده نبود و فاقد پشتوانه اجرایی ارزیابی گردید.

🔽 رییس دیوان محاسبات کشور اقدام شرکت نفت و گاز پارس برای استقرار دفتر خود در تهران بجای استان های جنوبی را ترک فعل دانست. دستغیب که سابقه نمایندگی شیراز در مجلس هشتم را دارد، در نشست بررسی وضعیت شرکت نفت و گاز پارس در دیوان محاسبات بیان کرد: یکی از مهمترین ابهامات درخصوص شرکت نفت و گاز پارس این است که چرا وقتی تمامی حوزه‌های عملیاتی آن در استان‌های جنوبی نظیر بوشهر و هرمزگان و خوزستان قرار دارد، بیش از ۷۰۰ نفر از پرسنل شرکت در تهران مستقر هستند که باید مرتفع شود.

🔽 برخی شهروندان بوشهری از طولانی شدن چاپ شناسنامه های جدید گلایه مند هستند.

🔽 اندیشکده حکمرانی شریف وابسته به دانشگاه شریف در یک نظرسنجی اعلام کرده که ۸۴  درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند.

🔽 مدتی است شاهد کمبود شکر در بازار استان بوشهر هستیم.این اتفاق باعث شده برخی مغازه داران که شکر دارند، آن را تا کیلویی ۵۵ هزار تومان بفروشند. این درحالی است که نرخ مصوب شکر ۴۳ هزار تومان تعیین گردیده است.

🔽 کاندیداتوری غلامحسین زارعی نماینده دشتی و تنگستان برای دبیری هیات رئیسه مجلس نافرجام بود و او فقط ۳ رای کسب کرد. اگر همه آرای زارعی را سهم خودش و همکاران بوشهری ای در مجلس بدانیم، باید دید کدامیک از نمایندگان استان به وی رای نداده است!

🔽 اصلاح ‌طلبان اعلام کردند قصد حضور در انتخابات با داوطلب اختصاصی را دارند. براین اساس حمایت از کاندیداهای دیگر غیر از چهره های شناخته شده اصلاح طلب در دستور کار نیست.

🔽 کابوس کنکور به امتحانات هماهنگ کشوری سرایت کرده است. برخی سوالات درس علوم پایه نهم که به صورت هماهنگ کشوری بوده، چنان دشوار ارائه شده که نه تنها دانش ‌آموزان که حتی معلمان را هم شوکه کرده است!

🔽 برخی مدیران استانی درحال رصد اوضاع سیاسی هستند تا متناسب با شرایط انتخاباتی، آینده کاری خود را در آنجا پیگیری کنند! یکی از آفت های دل مشغولی انتخاباتی مدیران، تعطیلی فعالیت های معمول اداری و نارضایتی ارباب رجوع است.

🔽 انتخابات ریاست جمهوری و مجلس ناخواسته همزمان خواهد شد که تاثیراتی در سپهر سیاسی کشور دارد. با توجه به برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری طی یک ماه آینده، برای دوره آینده باید منتظر همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و مجلس باشیم.

🔽 بنیاد بین المللی غدیر در استان بوشهر از پیش بینی توزیع ۵۰۰ هزار پرس غذا در شهرها و روستاهای استان بوشهر همزمان با عید غدیر خبر داده است.

🔽 سهم کارمندان از بازار کار بوشهر جزو استان های بالای کشور ارزیابی شده است. در آخرین گزارش مرکز آمار، بوشهر از نظر نسبت شاغلین بخش عمومی (دولتی) رتبه سوم کشور را دارد و ۲۲ درصد شاغلین به این بخش مربوط هستند. متوسط شاغلین بخش عمومی کشور ۱۴ درصد است. استان های کهگیلویه و بویراحمد با سهم ۳۲ درصدی و هرمزگان با سهم ۲۳ درصدی رتبه های بالاتر از بوشهر قرار دارند.

🔽 کاهش سوخت ادوات کشاورزی استان، انتقاداتی از سوی کشاورزان در پی داشته و عملیات کشاورزی آنها در تابستان را دچار مشکلاتی می کند. گویا با توجه مقابل با قاچاق، سوخت کشاورزی استان های مرزی نظیر بوشهر ۶۰ درصد نسبت به سال قبل کمتر شده است.

🔽 دست آخر اینکه؛ فرسودگی و کمبود آمبولانس به پاشنه آشیل اورژانس جاده ای استان مبدل شده، طوری که در اجرای ماموریت های آن مشکلاتی رقم زده است. گرانی یا نبود برخی اقلام خودروهای خارجی از یک سو و کمبود نیرو مهمترین مشکل این حوزه می باشد.