گلایه‌های خیر بوشهری که متولی ساخت شیرخوارگاه شد

الفرار خیّرین از دست مسئولین!

دالکی خبر: خیر بوشهری می گوید: علی رغم میل باطنی مان با بغض و حسرت و بعد از صرف چند صد میلیون هزینه با خستگی شدیدی روحی، انصراف خود را از ادامه ساخت شیرخوارگاهی که قرار بود مجهزترین مرکز در جنوب کشور باشد، اعلام می کنم.

به گزارش دالکی خبر ؛به نقل از خلیج فارس پریسا امیری مادر هانیه عباسی که در آذرماه سال ۹۹ این پروژه را در ساختمان بهزیستی در خیابان فاطمیه (روبروی بیمه سلامت) کلید زد، می گوید: می خواستیم به یاد دختر ۲۵ ساله مان که علاقمند به کودکان بود، ۲۵ کار خیر در زادگاهمان انجام دهیم که نخستین آن احداث شیرخوارگاه استانداردی بود، اما آنقدر مانع تراشی از سوی مسئولان در کار ما صورت گرفت که دچار خستگی زیاد شده و انصراف خود را از ادامه این پروژه اعلام کردیم.

وی که به تازگی این موضوع را با انتشار ویدئویی در فضای مجازی اطلاع رسانی کرده، به «خلیج فارس» می گوید: سال ۹۹ می خواستیم با ۲ میلیارد تومان این شیرخوارگاه را احداث و تجهیز کنیم، اما آنقدر مانع تراشی شد که امروز به ۱۰ میلیارد تومان هم نمی توان این مهم را به سرانجام رساند. متاسفانه از حدود یکسال اخیر این پروژه در حد فنداسیون متوقف شده و اجازه ادامه کار به دلیل اختلاف شهرداری و بهزیستی داده نشده است.

 

 

وی با یادآوری اینکه در مراسم شروع عملیات اجرایی این پروژه از مدیرکل بهزیستی و مدیرکل اموراجتماعی استانداری تا فرماندار و شهردار وقت حضور داشتند، تصریح کرد: آن زمان همه از اجرای این پروژه خیرساز استقبال کردند و قول همکاری و کمک دادند، اما بعد از مدتی مشکلات پیش پای ما شروع شد. آخرین پیگیری هم به اینجا رسید که می گویند بخشی از زمین بهزیستی در گذر شهرداری است و تا عقب نشینی صورت نگیرد، پروانه ساختمانی صادر نمی شود.

وی ادامه می دهد: پیدا کردن مقصر کوتاهی ها، کم کاری ها و توقف این مکان عام المنفعه کارسختی نیست پس خواهش می کنم برای اینکه خیرین دیگر از سرمایه گذاری در استانمان فراری داده نشوند درون ساختار ضعیف اداری تان به دنبال مقصر بگردید و پاسخگو باشید. هرچند نمی دانم مسئولان ما چگونه می خواهند پاسخگوی اعتماد از دست رفته ما و این یتیمان بی پناهی باشند که با سهل انگاری و کوتاهی هایشان این مامن امن را از آنان دریغ کردند.

شهرداری: منتظر اقدام بهزیستی هستیم

برای پیگیری کسب توضیحات شهرداری بوشهر، با مدیر روابط عمومی آن تماس گرفتیم که وی قول پیگیری داد. ساعتی بعد وی اعلام کرد مدیر درآمد شهرداری که در جریان این پرونده است، پیرامون موضوع پاسخگو می باشد.

شاهرخ قاسمی در این زمینه اظهار داشت: پس از چندین جلسه کارشناسی و با مصوبه شورای شهر در سال گذشته، قرار شد بهزیستی از مقداری از زمین که در مسیر گذر است عقب نشینی کند تا پروانه ساختمانی پروژه شیرخوارگاه صادر شود و به این شکل مصالحه صورت بگیرد، ولی با وجود توافقات صورت گرفته، هنوز اقدامی از سوی بهزیستی صورت نگرفته است.

قاسمی درباره اینکه گفته می شود بخشی از فنداسیون اجرا شده در این پروژه در مسیر گذر می باشد؟ بیان کرد: این موضوع قابل حل بود، ولی بهزیستی برای اجرایی شدن مصالحه اقدام نکرد. نهایتا اینکه شهرداری مانعی ایجاد نکرده و باید بین بهزیستی و خانواده خیر هماهنگی صورت بگیرد.

بهزیستی پاسخگو نبود

خبرنگار «خلیج فارس» پیگیر کسب توضیحات از سرپرست بهزیستی استان شد اما روابط عمومی این اداره کل از قول رضا محمودی اعلام کرد که او گفته در این زمینه اظهارنظر نمی کند!

رئیس دادگستری: بهزیستی علت توقف پروژه شیرخوارگاه را اعلام کند

خبر تکمیلی اینکه رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اطلاع از این موضوع نسبت به حل و فصل آن ورود و نشستی را با مسئولان بهزیستی استان و با حضور این خیر برگزار کرد.

مهرانگیز در نشستی با حضور خانم امیری (مادر هانیه عباسی) در خصوص دلیل توقف اجرای پروژه ساخت شیرخوارگاه در زمین بهزیستی دستور داد تا مسئولان بهزیستی استان بوشهر در اسرع وقت گزارش کاملی از مسائل و مشکلاتی که موجب توقف اجرای این پروژه شده را به دادگستری کل استان ارسال کنند تا به طور جد پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تاکید کرد: به دادستان مرکز استان نیز دستور داده شد تا اقدامات لازم قانونی را در خصوص این موضوع انجام دهد.

وی با اشاره به موضوع اهمیت حمایت از کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست، گفت: بنابه هردلیلی برای والدین این کودکان اتفاقی افتاده است که نیاز به کمک و حمایت ویژه دارند و می‌توان در این راستا از همه ظرفیت‌ها و کمک خیرین نیز استفاده کرد.

در این شرایط خانواده هانیه عباسی منتظرند هر چه سریع‌تر شاهد به ثمر رسیدن نیت خیرشان باشند تا با این کار آرامش خاطری برای دل داغ‌دیده‌شان شده و گامی در راستای بهبود شرایط شیرخوارگان بی سرپرست در بوشهر برداشته شود.